V úterý bude bez vody asi dva a půl tisíce lidí. Provoz radnice je omezený, některé školy zavřené

Ve velké části Žatce nepoteče v úterý 25. dubna od 8 do 17 hodin voda. Plánované přerušení dodávky vody se dotkne asi dva a půl tisíce lidí. Několik škol kvůli tomu bude zavřených, omezený bude provoz Městského úřadu v Žatci.

Přerušení dodávky pitné vody pro centrum města i další lokality souvisí s pracemi, které Severočeské vodovody a kanalizace provádějí v Nákladní ulici. „Odstávka dodávky vody je nezbytná pro napojení nového vodovodního řadu DN 300 na stávající přívodní řad DN 350 v rámci rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Nákladní a Karla IV. Náhradní zásobování po dobu odstávky bude poskytnuto prostřednictvím 4 stacionárních a 2 mobilních cisteren,“ popsala opatření mluvčí SčVK Iveta Kardianová. „Všem obyvatelům se tímto omlouváme za případné komplikace a děkujeme za trpělivost,“ dodala mluvčí vodárenské společnosti.

Protože voda nepoteče ani v obou budovách Městského úřadu v Žatci, bude provoz úřadu v úterý omezený. Detašované pracoviště v ulici Obránců míru bude zavřené úplně. Přímo na radnici na náměstí Svobody bude zajištěný provoz jen v Turistickém informačním centru, v podatelně, pokladně a v úseku občanských průkazů a cestovních dokladů. Ostatní pracoviště budou uzavřená.

Kvůli přerušené dodávce vody zůstanou zavřené některé školy. Týká se to mateřských škol ve Fügnerově a Studentské ulici, základních škol v Komenského aleji a Dvořákově ulici a střední školy, známé jako hotelová, na Hošťálkově náměstí.

Specifická situace je ve Studentské ulici, kam zasahuje přívod dvou různých zdrojů vody – proto v ulici v některých objektech voda nepoteče, v jiných ano. Právě proto není nutné přerušit provoz gymnázia či obchodní akademie, které zásobuje zdroj vody, jenž se přerušovat nebude.

Seznam ulic, kde v úterý 25. 4. nepoteče voda od 8 do 17 hodin: Alšova, Bílý vrch, Boženy Vikové Kunětické, Branka, Čeradická, Dlouhá, Dvořákova, Fügnerova, Hošťálkovo náměstí, Chelčického náměstí, Chmelařské náměstí, Chmelová, Jakubská, Jiráskova, Josefa Hory, Kadaňská, Karla IV., Klášterní, Komenského alej, Kovářská, Krátká, Libočanská, Lidická, Lučanská, Lva Tolstého, Masarykova, Na Macerce, Nádražní schody, Nákladní, Náměstí Prokopa Malého, Náměstí Prokopa Velkého, Náměstí 5. Května, Náměstí Kruhové, Náměstí Svobody, Nerudovo náměstí, Oblouková, Pod střelnicí, Pod známkovnou, Poděbradova, Politických vězňů, Pražská, Příkrá, Smetanovo náměstí, Studentská, Třída Obránců míru, Tyršova, U odborů, Úzká, Volyňských Čechů, Zeyerova, Žižkova, Žižkovo náměstí.

Vytvořeno: 20. 4. 2017
Poslední aktualizace: 20. 4. 2017 12:29