V Žatci začaly stavební práce za více než 80 milionů korun

Tisková zpráva: V Žatci probíhají investiční akce za 22 milionů Kč. Práce za dalších 60 milionů se pro rok 2017 ještě chystají

Veřejnosti má sloužit nejen klášterní zahrada, ale i samotný klášterRada města Žatce na svém jednání 15. května 2017 svým rozhodnutím zrušila výběrové řízení na dodavatele, který měl zajistit výměnu oken v ZŠ a MŠ ve Dvořákově ulici. Ani jeden ze dvou uchazečů o zakázku nesplňoval kritéria požadovaná zadávací dokumentací. S investicí za 2,4 milionu Kč se počítá dál. Odbor rozvoje a majetku města zveřejní nové výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Jde o jednu z investičních akcí, které ještě letos v Žatci začnou a jejichž celková hodnota je předběžně odhadovaná na 60,7 milionu Kč. Největšími z nich budou rekonstrukce městské knihovny (10,6 mil. Kč), stavební úpravy tělocvičny ZŠ nám. 28. října (14 mil. Kč) a dodatečné zateplení Domova sociálních služeb v Libočanech (4 mil. Kč) i dvou školek – MŠ Otakara Březiny (15,1 mil. Kč) a MŠ Fügnerova čp. 260 (6,1 mil. Kč). „Jde o jedny z posledních investic do školských objektů ve městě, kde bylo možné získat dotaci ze SFŽP na provedení energetických úspor,“ uvedla vedoucí Odboru rozvoje a majetku města Kateřina Mazánková.

Z dalších projektů, které podpoří město Žatec a Ministerstvo kultury ČR v letošním roce, bude příspěvek na obnovu vnějších plášťů budov v MPR a MPZ. Z programu regenerace dostanou majitelé památkových objektů v MPR a MPZ, městských i soukromých, celkem 1,29 mil. Kč – peníze jsou z prostředků města a ministerstva kultury. Z fondu regenerace dostane peníze pět majitelů nepamátkových objektů v MPR a MPZ celkem 994 tisíc Kč. Jde o podporu soukromých majitelů nemovitostí v památkově chráněných územích ze strany města Žatec, které se snaží o vylepšení vzhledu historického centra.

Zatímco zmíněné investice se teprve chystají, aktuálně už nyní probíhají stavební akce za 22 milionů Kč. Největší z nich je dodatečné zateplování Domova seniorů v Šafaříkově ulici (9,576 mil. Kč) a rekonstrukce náměstí Poperinge (6,654 mil. Kč). Dalších zhruba 300 tisíc korun je určeno na opravy největších výtluků na silnicích ve městě, pracovat na jejich opravě se začíná tento týden.

Velké investiční akce plánuje Žatec i do dalších let. K nejvýznamnějším má patřit Centrum Šafaříkova, Polyfunkční a spolkové centrum v Kapucínském klášteře, oprava radnice, rekonstrukce sídla městské policie nebo modernizace sběrového dvora. „Na všechny tyto akce bude město postupně shánět dotace tak, aby byl co nejméně zatížen rozpočet města Žatce. Předpokládané a zatím odhadované náklady u každé z nich se pohybují v rozmezí 20 - 30 milionů Kč,“ uvedla Kateřina Mazánková.

Vytvořeno: 16. 5. 2017
Poslední aktualizace: 16. 5. 2017 13:54