Ve dnech 23. - 27. 12. 2019 úřad zcela uzavřen.

Dne 31. 12. 2019 otevřeno do 13 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kanceláře Odboru místního hospodářství a majetku od 9. 12. 2019 sídlí v podkroví radnice

Advent v Žatci se rozšiřuje na celý měsíc!

Ilustrační fotoAdventní akce v Žatci budou v letošním roce probíhat po celý měsíc s tím, že kulturní program na náměstí Svobody se soustředí především na víkendové dny.

Jde o změnu proti minulým letům, kdy Advent v Žatci probíhal jen v prvním týdnu. Další změnou je fakt, že se do organizace zapojili další pořadatelé včetně spolků a všechny akce v celém městě budou prezentovány na jednom plakátu.

Stejně jako v minulých letech zahájí adventní akce běh pořádaný Hopman Teamem Žatec a následuje tradiční program připravený Městským divadlem Žatec – rozsvícení vánoční výzdoby, koncerty, vystoupení dětí či Mikuláš. Výjimečně se letos neuskuteční Krampus show, a to kvůli rekonstrukci radnice, která v jiných letech sloužila jako šatny a zázemí pro vystupující.

Jednu chybějící akci ale nahrazují na náměstí Svobody jiné: pohádka v podání Jitřenky, akce na mobilním kluzišti. Po loňské premiéře se letos opakuje Adventní setkání se zvony a koledy v podloubí, jež organizuje spolek Žatecký okrašlovací kolektiv.

Při všech víkendových akcích na náměstí Svobody bude zajištěné občerstvení, stánky s dárkovým zbožím či vánočním pečivem. (kas)

Z programu Advent v Žatci 2019 - víkendy a akce na náměstí Svobody

30. 11. Adventní běh

1. 12. Slavnostní rozsvícení stromečku a Staročeský vánoční trh

2. 12. Divadelní advent a Děti svému městu

5. 12. Mikulášská nadílka

7. 12. Koledivy, Adventní setkání se zvony

8. 12. Koledy v podloubí

15. 12. Pohádka Tři sněhuláci a Koledy v podloubí

22. 12. Program na ledě a Koledy v podloubí

Kompletní program Advent v Žatci 2019 zveřejníme v nejbližších dnech!

Ilustrační foto

Vytvořeno: 14. 11. 2019