Bezbariérová cesta je hotová, přípravy na revitalizaci všech parků pokračují

Nová bezbariérová cesta v parku

Nová bezbariérová cesta v městském parku, která se začala budovat v září, už je hotová. Lidé ji mohou používat. Slavnostní otevření, plánované na 28. října, se ale kvůli koronavirovým opatřením odkládá.

Městský úřad dál připravuje velký projekt na revitalizaci všech žateckých parků. Součástí studie revitalizace parků bude úprava cestní sítě včetně velkého schodiště, které se původně mělo opravovat v souvislosti s vytvořením nové bezbariérové cesty parkem. Právě toho se týkala soutěž Ahoj, krásné Česko, v níž Žatečané hlasováním vyhráli od společnosti Cif příspěvek 100 tisíc Kč na vytvoření bezbariérové stezky.

Ale protože si úprava schodiště vyžádá větší náklady a je součástí velkého projektu na revitalizaci parků, která se teprve bude realizovat, využily se vyhrané peníze na úpravu jiné, již existující stezky. „Její zapojení do cestní sítě v parku bylo konzultováno s architektonickým ateliérem, který připravuje kompletní revitalizaci parků, takže nová stezka bude zapadat do celého projektu,“ vysvětlila vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Plánovaná revitalizace městských parků bude rozdělena do dvou oblastí. První se bude věnovat stávající podobě parků a zajistí mimo jiné celý budoucí systém další péče o parky, tzv. management údržby . Druhá oblast revitalizace se bude věnovat investicím a opravám všeho potřebného v tomto území. Postup prací v obou oblastech se bude provádět postupně a koordinovaně.

„V současné době se pracuje na studii, která se stále vyvíjí. Až bude připravená, bude se k ní moci vyjádřit veřejnost, zastupitelé a vznikne kompletní projektová dokumentace na revitalizaci žateckých parků,“ řekla K. Mazánková.

Přestože celý projekt obnovy a dalšího budování městských parků bude trvat několik let, první práce mohou teoreticky začít už příští rok. „Záleží na zastupitelstvu města, jaké určí priority. Je možné některé práce zahájit třeba už v roce 2021,“ potvrdila pracovnice Odboru rozvoje města Gabriela Drncová. (kas)

Datum vložení: 15. 10. 2020 8:28
Datum poslední aktualizace: 15. 10. 2020 8:35