Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Chcete vědět, jaké máte IQ? Veřejné testování proběhne 4. prosince na gymnáziu

Typ: ostatní
Nejen studenti gymnázia, ale i žáci všech žateckých škol a také kdokoli z veřejnosti se může 4. prosince zúčastnit testování IQ, které pořádají společně Gymnázium Žatec a Mensa ČR. Pro Žatečany to znamená, že se mohou nechat otestovat, aniž by museli kamkoliv dojíždět.

mensaNení to úplně běžná služba: přestože s Mensou ČR spolupracuje mnoho škol v celém Česku, testování pro širokou veřejnost je možné jen někde. Dělá se hlavně v Praze a krajských městech. „Testování IQ u nás děláme jednou za dva roky, vždy ho nabízíme i veřejnosti a žateckým školám. Každý se musí k testování přihlásit, děti potřebují i souhlas zákonného zástupce,“ upozornil ředitel pořádajícího gymnázia Miroslav Řebíček.

Pro dospělé zájemce to znamená, že se zaregistrují na webu Mensy ČR: http://www.mensa.cz/testovani-iq/prihlaska-na-testovani/?id_a=8186. Poplatek je 300 Kč pro dospělé, peníze se předávají přímo při zkoušení. Výsledek testu pak dotyčný přijde poštou.

O možnosti testování IQ u dětí bude Miroslav Řebíček informovat ředitele ostatních žateckých škol, které by o tom mohly rodiče informovat třeba v rámci třídních schůzek. Informaci o testování dostanou také studenti gymnázia, kteří si domů přinesou letáček s informacemi. Cena pro děti je 200 Kč.

Na zmiňovaném webu Mensy ČR je řada dalších informací, o testování samotném, ale třeba i o klubech nadaných dětí. Lze tam mimo jiné najít i fotografie z různých aktivit včetně kroužku robotiky na Gymnáziu Žatec.

Web mensy nabízí i zkušební text IQ. „Doporučuji každému, kdo se chce otestovat, aby si to nejdřív vyzkoušel na cvičném textu na webu mensy. Nebude pak zaskočen tím, co na něj čeká při testování IQ a bude se moci soustředit přímo na test,“ doporučuje ještě Miroslav Řebíček. 


Vytvořeno: 12. 10. 2017
Poslední aktualizace: 12. 10. 2017 11:10
Autor: Tomáš Kassal