Chmelfest symbolicky zahájil sezónu chmelařů

Chmelfest 2018Žehnání chmelu a vypuštění chmelařského léta v sobotu symbolicky zahájilo chmelařskou sezónu na Žatecku. Stalo se tak v rámci tradičního Chmelfestu, který zahájil odpolední Chmelmarš. Za krásného počasí a za účasti stovek lidí se slavnost protáhla až do noci.

Zejména Chmelmarš ulicemi města přilákal davy lidí včetně turistů z ciziny. Mohli obdivovat nápaditě vyzdobené alegorické vozy, které do Žatce vyslaly i různé obce z okolí. Zúčastnili se i pěstitelé chmele, žatecké školky a spolky. Nechyběli ani soutěžící z odpoledního Memoriálu Lojzy Lupulína. Ten už se konal v areálu Žateckého pivovaru, kde byl také bohatý program pro děti, hudební koncerty a hlavně ochutnávka všech druhů piv, které se v Žatci vyrábějí.

Nejoficiálnější část Chmelfest se odehrála v rámci Chmelmarše před chmelničkou na náměstí Svobody. Farář Vladislav Čejka požehnal chmelu, zástupci chmelařů a starostka Žatce Zdeňka Hamousová pak společně symbolicky narazili obří sud. Chmelařské léto v podobě balónků vypustili do vzduchu děti v kostýmech skřítků Hopíků.

Chmelfest 2018Chmelfest 2018Chmelfest 2018Chmelfest 2018Chmelfest 2018Chmelfest 2018Chmelfest 2018

Vytvořeno: 12. 5. 2018
Poslední aktualizace: 12. 5. 2018 21:19