město Žatec
Královské město

Aktuálně

Zobrazeno 1-30 ze 90
Oprava chodníků v Pražské ulici

Pokračuje oprava chodníků na Pražské, začíná rekonstrukce budovy strážníků

Datum: 25. 2. 2020

Rekonstrukce objektu, ve kterém sídlí Městská policie Žatec, bude jednou z největších investic města v letošním roce. Stavební práce a vybavení nábytkem budou stát 14 milionů korun.

Ilustrační foto

Městský úřad nabízí zdarma nádoby na bio odpad

Datum: 25. 2. 2020

Městský úřad Žatec nabízí občanům města k bezplatnému zapůjčení nádoby na biologicky rozložitelný odpad neboli hnědé popelnice. O nádoby lze žádat už nyní, vydávat se budou během března.

Den navíc

Týden v Žatci: V přestupném roce se Den navíc věnuje Nerudovu náměstí

Datum: 24. 2. 2020

Den navíc, který je v letošním kalendáři díky přestupnému roku, dal název mimořádné městské akci, jež se koná právě tuto sobotu. Během Dne navíc se mohou lidé pobavit a zároveň si prohlédnout nově opravené Nerudovo náměstí. V průběhu týdne se koná několik besed pro veřejnost.

Ilustrační foto

Městský úřad hledá referenta stavebního úřadu

Datum: 19. 2. 2020

Městský úřad Žatec vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa referent stavebního úřadu.

Setkání s veřejností

Setkání s veřejností má varovat před podomními prodejci elektřiny a plynu

Datum: 17. 2. 2020

Netradiční setkání s veřejností proběhne ve čtvrtek 27. února od 15 hodin na žatecké radnici. Lidé se dozví podrobnosti o tom, jak měnit dodavatele energií, na co si přitom dát pozor, ale také zjistí, co znamenají různé údaje na faktuře za elektřinu.

Talentovaná mládež 2019

Nová soutěž ocení mladé talenty v oblasti vzdělávání a kultury

Datum: 14. 2. 2020

Ocenit talentované děti a mládež, především v oblasti vzdělávání a kultury, hodlá Komise pro výchovu a vzdělávání. Proto vyhlásila anketu Talentovaná mládež 2019.

Ilustrační foto

Statistické šetření v domácnostech

Datum: 14. 2. 2020

Český statistický úřad letos opět organizuje každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice. Pracovníci statistického úřadu mohou navštívit i obyvatele Žatce, v tom případě se prokáží průkazem tazatele a zaměstnance ČSÚ. Šetření bude probíhat do 24. května 2020.

Ilustrační foto

Městský úřad hledá správce počítačové sítě

Datum: 13. 2. 2020

Městský úřad Žatec vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice administrátor, správce počítačové sítě. Přihlášky je nutné zasílat nejpozději do 2. března 2020 v 16 hodin.

Den navíc

Den navíc představí Nerudovo náměstí a nabídne anketu

Datum: 12. 2. 2020

Ukázat veřejnosti nově opravené Nerudovo náměstí chce vedení města v rámci akce s názvem Den navíc. Uskuteční se v sobotu 29. února od 14 hodin.

S novou šancí na trh práce

Pomoc lidem, kteří hledají práci i přes své zdravotní znevýhodnění

Datum: 11. 2. 2020

Pomoc s hledáním zaměstnání pro občany ze Žatecka, Lounska a Podbořanska, kteří jsou uznáni jako zdravotně postižení, nabízí projekt s názvem S novou šancí na trh práce.

Masopustní průvod

Žatecký Masopust s farmářskými trhy a zabijačkovými hody

Datum: 8. 2. 2020

První letošní farmářské trhy, zabijačkové hody, zábava pro děti a masopustní průvod přilákaly dnes dopoledne do centra Žatce stovky lidí.

Tučňác a velryba

Malým dětem pomáhají s bruslením tučňáci a velryba

Datum: 7. 2. 2020

Tři postavičky zvířat jsou nově součástí kluziště před radnicí. Dva tučňáci a jedna velryba slouží malým dětem, které se učí bruslit, jako opora. Trojici zvířecích postaviček dokoupil jako součást vybavení kluziště Městský úřad Žatec.

Zápis do 1. ročníku ZŠ pro šk. r. 2020/2021

Datum: 7. 2. 2020

Zápis do 1. ročníku ZŠ pro šk. r. 2020/2021

Ilustrační foto

Žatecké školky chtějí vylepšit své zahrady

Datum: 6. 2. 2020

Čtyři mateřské školy ze Žatce chtějí zvelebit své zahrady a podaly si žádost o dotaci ke Státnímu fondu životnímu prostředí. Obnova všech čtyř školních zahrad podle připravených plánů by stála 2,164 milionu korun. Podání žádostí do projektu Přírodní zahrady schválili zastupitelé na své lednové schůzi.

Ilustrační foto

Kluziště je opět otevřené!

Datum: 5. 2. 2020

Ledová plocha na náměstí Svobody se dnes ráno znovu otevírá a je možné na ní bruslit. Zavřená byla čtyři dny kvůli nepříznivému počasí.

Ilustrační foto

Výkony nemocnice rostou, hospodaří se ziskem. Personální problémy trvají

Datum: 4. 2. 2020

Výkony městské Nemocnice Žatec v roce 2019 dále rostly, starala z větší části o pacienty mimo město a potvrdila, že plní funkci okresní nemocnice. Ekonomicky je nemocnice stabilní a za minulý rok dosáhla zisku kolem pěti miliónů. Personální problémy způsobené zhroucením pracovního trhu trvají a zlepšení nelze očekávat.

Diskuze o sportovní hale

Žatec je jediné větší město v kraji, které nemá halu ani zimní stadion

Datum: 3. 2. 2020

Druhá veřejná debata na téma nové sportovní haly v Žatci proběhla minulou středu večer ve Staré papírně v rámci tradičního Večerního klubu, který připravil spolek A dál? Setkání se zúčastnily tři desítky lidí a diskuze se týkala jak výběru lokality pro halu, tak samotné stavby a jejího využití.

Ilustrační foto

Dotační řízení 2020

Datum: 28. 1. 2020

Město Žatec, v rámci schváleného rozpočtu pro rok 2020, přijímá Žádosti o dotace z rozpočtu města pro rok 2020, a to od sportovních a ostatních organizací, sdružujících občany, děti, důchodce a zdravotně postižené občany v rámci žateckého regionu.

Ilustrační foto

Žatec má šanci na miliony, které mohou pomoci s bydlením a zadlužeností

Datum: 27. 1. 2020

Desítky milionů korun mohou během dvou let získat některé žatecké organizace a spolky. Umožní jim to projekty, které vznikly jako opatření vyplývající ze Strategického plánu sociálního začleňování města Žatce na roky 2020 až 2022. Plán ve čtvrtek jednomyslně schválili žatečtí zastupitelé.

Ilustrační foto

Placené parkování má ulevit středu města od aut

Datum: 24. 1. 2020

Zpoplatnit parkování v centru města a auta z historického středu přesunout na připravená odstavná parkoviště v jeho blízkosti. Takový je záměr Žatce, který by mohl první etapou začít ještě do léta.

Zvažované lokality pro stavbu haly

První veřejná debata o sportovní hale popisovala hlavně hledání lokality

Datum: 22. 1. 2020

První diskuzi s veřejností na téma plánované sportovní hale připravilo na pondělní večer vedení města Žatce. Šlo o vůbec první představení záměru, o kterém se bude dál diskutovat. Jednou z podstatných zpráv pro veřejnost bylo ujištění, že pro vedení města patří sportovní hala k prioritám.

Ilustrační foto

Provozní doba kluziště

Datum: 20. 1. 2020

Kluziště před žateckou radnicí je volně přístupné každý den s výjimkou hodin, které už mají zamluvení pořadatelé různých akcí nebo školy. Provozní doba kluziště včetně hodin s trvale blokovanými hodinami bruslení a hokeje je zveřejněná na webu TSM Žatec a na dřevěné budce u kluziště, která slouží k přezouvání.

Pozvánka

Setkání s veřejností na téma Sportovní hala

Datum: 15. 1. 2020

Město Žatec pořádá Setkání s veřejností na téma Sportovní hala. Setkání proběhne v pondělí 20. ledna v 18 hodin ve Staré papírně.

Ilustrační foto

Městský úřad Žatec má nový web

Datum: 14. 1. 2020

Vážení občané, Městský úřad Žatec pro vás připravil nové webové stránky. Na základě doporučení provozovatele došlo k přechodu na novou verzi webu a nyní probíhají další úpravy.

Nemocnice Žatec

Žatec dostal 6 milionů pro nemocnici. Stane se podpora od kraje pravidlem?

Datum: 14. 1. 2020

Šest milionů korun dostalo město Žatec od Ústeckého kraje na podporu nemocnice. Peníze poslouží k rozvoji zdravotnického zařízení. Konkrétní využití bude teprve určené, ale nemocnice by je ráda využila například k rekonstrukci výtahů, nákupu operačního stolu nebo rekonstrukci koupelen na oddělení následné péče.

Ilustrační foto

V sobotu proběhlo v Křížově vile první letošní vítání občánků

Datum: 13. 1. 2020

První letošní vítání nových žateckých občánků proběhlo v sobotu v Křížově vile. Pozvánku dostaly tři desítky rodin, dalších třicet dětí zvou matrikářky na Slavnostní vítání do života tuto sobotu 18. ledna.

Letáček půjčky

Rekordní počet žádostí o Kotlíkové dotace ze Žatce

Datum: 10. 1. 2020

V předchozích třech vlnách požádalo v Žatci o Kotlíkovou dotaci celkem 43 lidí. V poslední čtvrté vlně si loni podalo žádost 61 majitelů, kteří díky dotaci chtějí mít modernější kotel pro vytápění svého domu. Z nich 31 zároveň žádá prostřednictvím města o kotlíkovou půjčku, což by v ideálním případě vyneslo zhruba šest milionů korun na investice do životního prostředí v Žatci.

Ilustrační foto

Loňská úroda chmele byla čtvrtá nejvyšší za posledních patnáct let

Datum: 9. 1. 2020

Navzdory výkyvům počasí byla loňská úroda chmele velmi dobrá. Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) bylo pěstiteli chmele v tuzemsku sklizeno 7 145 t suchého chmele.

Oživení Hoštálkova náměstí

Žatec prostavěl v roce 2019 desítky milionů korun

Datum: 8. 1. 2020

Více než 100 milionů korun vložilo město Žatec v roce 2019 do investic a oprav veřejných komunikací, budov či prostranství. Část z těchto akcí se bude dokončovat v roce 2020. Další investice ještě nebyly zahájeny, přestože původně se měly provést či alespoň s nimi začít.

Ilustrační foto

Novinky na kluzišti: středa pro volnější tempo, sobota pro děti

Datum: 3. 1. 2020

Na veřejném kluzišti před radnicí platí dvě menší změny. Středeční večery od 20 hodiny jsou vyhrazené pro bruslení těch, kdo mají raději volnější tempo. Sobotní ráno od 8 hodin pak bude patřit hokeji pro větší děti, které se tak nebudou muset dělit o plochu s malými dětmi a rodiči – ti hrají hokej i nadále v neděli od 8 hodin.

Zobrazeno 1-30 ze 90

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

Kontakty

Městský úřad Žatec          náměstí Svobody 1
438 24 Žatec                                 
tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace
nám. Svobody 149,
438 24 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz