město Žatec
Královské město

COVID - 19 info ZDE

Žatecká Dočesná jinak - logoplakát ke stažení

Aktuálně

Zobrazeno 1-30 ze 147
Parkování v ulici Stavbařů

Parkoviště se připravuje, ale parkování už se zlepšilo

Datum: 18. 9. 2020

Improvizované parkování v ulicích Stavbařů a Pekárenská, kde stojí desítky aut mezi vozovkou a okrajem pole, se od začátku září zlepšilo. Město zajistilo zpevnění krajnice. Zároveň pokračují přípravy vybudování skutečného parkoviště podél silnice.

Práce v parku

V městském parku se začíná budovat nová stezky pro kočárky či kola

Datum: 17. 9. 2020

Nová stezka, po které budou moci jezdit kočárky či cyklisté, se dnes začíná stavět v městském parku, konkrétně nad silnicí v ulici Boženy Kunětické-Vikové. Nová trasa v parku mimo jiné umožní lepší průchod maminkám s kočárky, kterým pohodlnější cesta bez schodiště chyběla.

Ilustrační foto

Pozvánka na jednání zastupitelstva města 24. září

Datum: 17. 9. 2020

Zastupitelstvo města Žatce bude mít své 5. jednání ve čtvrtek 24. září od 16 hodin ve velkém zasedacím sále radnice. Organizace zastupitelstva města bude přizpůsobena aktuálním preventivním hygienickým požadavkům.

Ilustrační foto

Od středy 16. září jsou všichni z radnice, kdo byli v karanténě, zpět v práci

Datum: 15. 9. 2020

Negativní výsledek měly všechny testy na COVID-19 u osob, které byly na přelomu srpna a září v kontaktu s tajemnicí městského úřadu Ing. Helenou Šmerákovou. Jedinou pozitivně testovanou a nemocnou tak zůstala sama tajemnice.

Ilustrační foto

Výstava ukazuje, jak se může proměnit Havlíčkovo náměstí i celé Podměstí

Datum: 14. 9. 2020

Představy architektů, jak by mohlo vypadat žatecké Podměstí za pár let, představuje až do 30. září výstava, která v pátek začala v Galerii U Radnice.

Ilustrační foto

SVS zahajuje rekonstrukci vodovodu v Klášterní ulici

Datum: 14. 9. 2020

V Klášterní ulici v Žatci zahájí tento týden Severočeská vodárenská společnost rekonstrukci dožilého poruchového vodovodu. Podle smlouvy má být stavba dokončená do 31. října 2020.

Farmářské trhy

Týden v Žatci: Divadlo zahajuje sezónu, v pátek Farmářské trhy, v sobotu Dny evropského dědictví

Datum: 14. 9. 2020

Bohatou a pestrou nabídku kulturních i společenských akcí nabídne tento týden Žatečanům, pořadateli jsou městské organizace i místní spolky.

Chmelaři předali chmelový věnec starostce města Žatec 1

Chmelaři předali chmelový věnec starostce města Žatec

Datum: 11. 9. 2020

Předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Luboš Hejda a předseda CHMELAŘSTVÍ, družstva Žatec Zdeněk Rosa společně předali jménem chmelařů chmelový věnec starostce Žatce Zdeňce Hamousové. Letošní žatecká Dočesná, při které se tradičně chmelaři se zástupci města setkávají, byla zrušena kvůli koronaviru.

Ilustrační foto: web spolku

Jitřenka je kvůli špatnému stavu zavřená, město hledá náhradní prostory

Datum: 11. 9. 2020

Špatný technický stav objektu je důvodem, proč město Žatec muselo uzavřít Jitřenku. Společně s hereckými soubory, které tam měly zázemí, nyní město hledá náhradní prostory pro zkoušky i vystoupení.

Památník letců

Květiny a hymna oslavily válečné hrdiny. Novodobé letce připomíná muzeum v Bezděkově

Datum: 10. 9. 2020

Položením věnců a květin u Památníku letců v Podměstí dnes odpoledne účastníci tradiční vzpomínkové akce uctili památku severočeských pilotů, kteří bojovali na obou frontách druhé světové války. Vzpomínková akce se koná každoročně v září, kdy byl v roce 2012 památník v Podměstí odhalen.

Plakát na akci

Žatec se zapojí do Ukliďme Česko. Úklid proběhne v parku pod Zeyerovou ulicí

Datum: 10. 9. 2020

Do celonárodní akce Ukliďme Česko se v sobotu 19. září zapojí i Žatec. Společný úklid bude probíhat v parku pod Zeyerovou ulicí. Organizačně jej zajišťuje město ve spolupráci se spolkem žateckých rodáků a Technickou správou města Žatec.

Ilustrační foto

Dotace na obnovu památek

Datum: 9. 9. 2020

Město Žatec přijímá žádosti (dotazníky) o finanční příspěvky z Programu regenerace MPR a MPZ na obnovu kulturních památek pro rok 2021 a z Fondu regenerace Města Žatec na obnovy nemovitostí, které nejsou kulturními památkami, ale leží v Městské památkové rezervaci Žatec nebo Městské památkové zóně Žatec na rok 2021.

Ilustrační foto

Aktualizace prohlášení tajemnice městského úřadu (8. 9. 2020)

Datum: 8. 9. 2020

Testy na covid-19 u všech dalších osob byly negativní.

Ilustrační foto

Výběrové řízení na obsazení místa archiváře bylo ukončeno

Datum: 8. 9. 2020

Město Žatec, Městský úřad Žatec, zastoupený tajemnicí
oznamuje, že výběrové řízení na obsazení pracovního místa ARCHIVÁŘ bylo k datu 08.09.2020 UKONČENO.

Ilustrační foto

Sběrová sobota 26. září

Datum: 8. 9. 2020

Vážení občané, dne 26.9.2020 proběhne ve městě Žatec tzv. „sběrová sobota“. Tohoto dne v čase mezi 8 a 12 hodinou bude možné do přistavěných velkoobjemových kontejnerů odložit objemný odpad a elektroodpad.

Ilustrační foto

Aktualizace prohlášení tajemnice městského úřadu (7. 9. 2020)

Datum: 7. 9. 2020

Testy dalších osob byly negativní.

Ilustrační foto

Žatecká Dočesná jinak: víc míst, méně chaosu a hluku v centru

Datum: 6. 9. 2020

Šermíři nikoliv u divadla, ale na Chmelařském náměstí. Rocková muzika? Místo Letního kina v Klášterní zahradě. Memoriál Lojzy Lupulína v Žateckém pivovaru bývá každý rok – ale ne o Dočesné. A dá se zaparkovat na náměstí Svobody, kudy v poklidu jezdí i kočár s koňmi!
O víkendu proběhlo nejvíc akcí z programu Žatecké Dočesné jinak – a potvrdilo se při nich, že letošní Dočesná je opravdu jiná. Navíc – ještě neskončila…

Ilustrační foto

Prohlášení tajemnice městského úřadu

Datum: 5. 9. 2020

Včerejšího dne, tj. 04.09.2020 jsem byla testována na COVID-19. Výsledky testu jsou pozitivní. Nejsem si vědoma žádného kontaktu s pozitivní osobou, testována jsem byla z vlastní iniciativy pro zdravotní potíže připomínající chřipku (rýma, kašel, bolest hlavy, nechutenství). Vzhledem k možnému dopadu byly vyhodnoceny, ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí, všechny osoby, s kterými jsem přišla do styku. Tyto osoby, včetně vedení města, podstoupí test a nařízenou karanténu.

Ilustrační foto

Městský úřad hledá pracovníka úseku sociálně právní ochrany

Datum: 4. 9. 2020

Městský úřad Žatec vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa pracovník úseku sociálně právní ochrany. Přihlášky posílejte do 21. 9. 2020 v 16 hodin, nástup možný od listopadu 2020 nebo dohodou.

Změna termínu opery

Opera Carmen v Žatci se kvůli covidu opět odkládá

Datum: 4. 9. 2020

Open air opera v Letním kině se uskuteční v náhradním termínu v květnu 2021.

Ilustrační foto

Výstava, která představí architektonickou soutěž, začíná 11. září

Datum: 4. 9. 2020

Výstava představí návrhy architektonické soutěže Revitalizace Havlíčkova náměstí. Konat se bude v Galerii U Radnice na náměstí Svobody 56.

Dluhová platforma

Odborníci jsou připravení pomáhat lidem, které trápí dluhy

Datum: 3. 9. 2020

K prvnímu setkání dluhové platformy v Žatci došlo včera v Klíčence, tedy v prostorách Sociálního centra pro rodinu (SCR) v ulici Volyňských Čechů. Debata mezi odborníky, ale odpoledne i s účastí veřejnosti, probíhala v rámci projektu Žatec bez dluhů.

ZŠ Komenského alej

ZŠ Komenského alej dostává novou střechu

Datum: 25. 8. 2020

Základní škola Komenského alej bude mít novou střechu. Práce začaly letos o prázdninách a podle harmonogramu mají trvat do dubna příštího roku. Město Žatec za práce ve střešním prostoru i přímo na střeše zaplatí 16 milionů Kč.

Okružní křižovatka u evangelického kostela

Dva kruhové objezdy jsou vylepšené, další dva na zkrášlení čekají

Datum: 21. 8. 2020

Čtyři kruhové objezdy v Žatci by měly mít tento rok novou podobu. Město se je rozhodlo upravit, aby zkrášlilo průjezd nejfrekventovanějšími ulicemi. S majiteli komunikací je uzavřená smlouva a město od nich má souhlas k užívání i údržbě.

#

Město koupilo dvě loďky, půjčují se v loděnici

Datum: 19. 8. 2020

Půjčovna lodiček se včera slavnostně otevřela v areálu žatecké loděnice. Dvě plavidla jsou majetkem města, půjčování zajišťuje Vlastimil Rampas, který má v loděnici půjčovnu sportovních potřeb. Hodina projížďky na loďce stojí 75 korun.

Ilustrační foto

Architektonickou soutěž na obnovu Havlíčkova náměstí představí výstava

Datum: 18. 8. 2020

Architektonická soutěž na novou podobu Havlíčkova náměstí má svého vítěze. Z deseti návrhů vybrala odborná porota vytvořená ve spolupráci s Českou komorou architektů nejlepší variantu, jejímž autorem jsou Objektor architekti.

Ilustrační foto

První soud rozhodl o trestech kvůli kotlům

Datum: 17. 8. 2020

Dva miliony korun je peněžitý trest, který dostala společnost Žatecká teplárenská 11. srpna u krajského soudu za poškození zájmů Evropské unie. Trest souvisí s modernizací městské kotelny. Rozsudek zatím není pravomocný, právní zástupce městské teplárny se proti němu odvolal.

Ilustrační foto

Žatecká Dočesná jinak s oslavami dvou výročí, o víkendu další akce

Datum: 17. 8. 2020

Dvacet let existence pořádajícího spolku žateckých rodáků a půl století vystupování žatecké skupiny Aquarius, která byla hlavním účinkujícím v sobotu odpoledne. A k tomu spousta další zábavy. To vše přinesl jeden z programů Žatecké Dočesné jinak, která pokračuje v nejbližších dnech dalšími akcemi.

Ilustrační foto

Hlodavci trápí Žatec. Město zajistí deratizaci, občané mohou pomoci

Datum: 14. 8. 2020

Obrovské množství hlodavců, především hrabošů, obtěžuje a trápí v posledních týdnech obyvatele Žatce, nejvíce si stěžují lidé ze sídliště na Jihu a přilehlých lokalit rodinných domů. Město Žatec nemůže vyřešit příčinu problému – tedy to, že přemnožení hlodavci po posekání obilí hledají potravu v ulicích. Řeší ale to to, co je v jeho silách a možnostech, například proběhne deratizace. Pomoci mohou i sami občané.

Muzeum pivovarnictví Žatecka

Vedle pivovaru se dnes otevřelo nové Muzeum pivovarnictví Žatecka

Datum: 12. 8. 2020

Muzeum pivovarnictví Žatecka se dnes otevřelo v nově rekonstruované budově na Žižkově náměstí vedle Žateckého pivovaru. Otevřené bude vždy od středy do neděle od 10 do 17 hodin.

Zobrazeno 1-30 ze 147

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

Kontakty

Městský úřad Žatec          náměstí Svobody 1
438 24 Žatec                                 
tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace
nám. Svobody 149,
438 24 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz