Deset studentů převzalo v Žatci Dobré listy komory

Slavnostní předávání Dobrých listů komory proběhlo včera dopoledne ve velkém zasedacím sále žatecké radnice. Ocenění hospodářské komory si převzalo deset studentů ze středních škol a učilišť v Žatci a Podbořanech.

Dobrý list komory je prestižní dokument o nadstandardní schopnosti držitele ve svém řemeslném oboru a profesní odbornosti pracovat a rozvíjet se. Je to pozitivní signál a komorová garance pro budoucího zaměstnavatele o řemeslně-odborných schopnostech a předpokládané užitečnosti držitele dobrého listu pro jeho firmu nebo živnost.

Ocenění byli studenti s nejlepšími studijními výsledky ze Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD Žatec, Gymnázia a Střední odborné školy Podbořany a Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické. Pro získání dobrého listu museli prokázat studenti nejen výborný prospěch a chování, ale také aktivitu při odborných činnostech.

Slavnostního předání dobrých listů komory se vedle zástupců škol, desítky studentů a jejich rodičů zúčastnili Eliška Nodesová za Okresní hospodářskou komoru Louny, starostka Žatce Zdeňka Hamousová, místostarosta Podbořan Karel Honzl a ředitel Úřadu práce Louny Vratislav Pražák.

Dobré listy komory dávají studentům určitou výhodu při budoucím hledání zaměstnání. „Zaměstnavatelé dnes hledají u zaměstnanců i něco navíc, o vás se při vstupu na trh práce nebojím. Už jste prokázali, že na sobě chcete pracovat,“ řekla při předávání ocenění absolventům tří škol žatecká starostka Z. Hamousová.

Seznam oceněných studentů

Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s. r. o.

Výrobce potravin Jakub Franz

Výrobce potravin František Fryč