Dolní Poohří připravilo konferenci, novinky pro turisty i Den Ohře v Žatci

Ohře v Žatci

Zajímavý dvoudenní program pro profesionály z oblasti cestovního ruchu si na 21. a 22. června připravila Destinační agentura Dolní Poohří (DADP) v rámci konference Stop&Stay.

Agentura Dolní Poohří, která má sídlo v Žatci na nám. Prokopa Velkého, připravila na letošní rok také řadu novinek pro turisty z regionu i návštěvníky z jiných oblastí Česka i ze zahraničí.

Konference Stop&Stay se koná už podvanácté, přičemž poslední ročníky probíhaly převážně v Poohří. „Prvních pět ročníků pořádala agentura České středohoří, poté se organizace ujala naše agentura Dolní Poohří,“ popsal začátky konference, která představuje především turistické regiony Ústeckého kraje, předseda správní rady DADP a žatecký místostarosta Jaroslav Špička. „Naše pořadatelství se tak osvědčilo, že kromě 10. ročníku, kterého se ujalo opět České středohoří, nám už zůstalo,“ dodal J. Špička.

Místa konferencí se střídají: V roce 2019 proběhla v Krásném Dvoře, po dvouleté covidové pauze ji letos uvítají Louny. Jejím tématem je podtitul Nastala opět doba turistická. „Připravili jsme program rozdělený do tří okruhů - Restart turismu na památkách, Cykloturistika a Rozvoj přirozených destinací,“ popsal program ředitel agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík. Hlavním smyslem je předávání zkušeností z oblasti turismu mezi různými pořadateli i regiony.

Vedle konference DADP připravila na letošní rok i několik novinek. Jednou z nich jsou tištěné Novinky, které zájemci najdou na infocentrech ve městech a jež představují turistické novinky letošního roku v celém Dolním Poohří.

„Další novinkou je sborník Toulky Dolním Poohřím s… Každý region má svého průvodce, třeba v případě Žatce jsou to Starci na chmelu. Průvodce Dolním Poohřím je v kroužkové vazbě, má 90 stran a nabídne různé zajímavosti, odkazy, informace,“ představil jednu z novinek pro turisty Lukáš Pichlík.

Na tištěného průvodce navazují Videotoulky, které ukazují zajímavá místa regionu v tříminutových videích. První díly budou k vidění právě na konferenci v Lounech. Následně si je mohou zájemci prohlédnout na kanálech DADP nebo na YouTube. Na něm se v létě začnou objevovat zhruba půlhodinové streamy, které představí zajímavosti, aktuality a novinky z jednotlivých památek či měst Dolního Poohří.

Jedním z dlouhodobých témat, které se bude prezentovat i na konferenci Stop&Stay, je cykloturistika. S ní souvisí pořad Cyklotoulky - nový díl z Poohří, konkrétně z Kadaňska a Klášterecka, uvede Česká televize 23. června. Na srpen je pak připraveno cykloputování po místech, která získala certifikát DADP – pojede se na Lounsku, kde se soustředila řada držitelů certifikátu, kteří nabízejí značkové služby, servis či výrobky.

Jedním z letních vrcholů turistické nabídky, již připravuje DADP, bude Den Ohře. V jeho pořádání se města na Ohři každý rok střídají, letos proběhne 23. července v Žatci. „V minulosti to byla spíše statická akce s programem na jednom místě. Letos ji chceme udělat víc dynamicky. To znamená, že bude jedno místo jako centrum, ale z něj bude možné vyjít na turistickou trasu, okruh, který bude díky různými aktivitám zajímavý hlavně pro rodiny s dětmi,“ popsal změnu Dne Ohře Lukáš Pichlík.

K tradičním akcím destinační agentury patří Ohřecká Osmička, tedy akce pro milovníky pohybu, nebo závěrečný společenský večer, jenž proběhne 12. listopadu v Klášterci nad Ohří. Tam budou mimo jiné vyhlášeni vítězové fotografické soutěže, která v Dolním Poohří odstartovala 1. dubna a trvá do 30. září. Tomáš Kassal

Datum vložení: 8. 6. 2022 11:22
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2022 11:25