Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Domov pro seniory s výstavou betlémů představil i fasádu a vánoční osvětlení

Typ: ostatní
betlémVýstava betlémů začala dnes odpoledne v prostorách Domova pro seniory v Žatci. Zahájení výstavy bylo spojené také se slavnostním představením nové fasády, která je dokončená na všech třech budovách domova v Šafaříkově ulici. Na závěr se ještě rozsvítila vánoční výzdoba na věžičce rohového domu.

O světelné vánoční výzdobě Domov pro seniory uvažoval už dříve, ale počkal s její instalací až na novou, barevnou fasádu. O to víc světla vyniknou na budovách, které vizuálně patří k historickému centru Žatce, a zároveň vítají přijíždějící od Loun.

Hlavní událostí dnešního odpoledne ovšem byla výstava betlémů. Je jich čtrnáct a Domovu pro seniory je zapůjčil bývalý ředitel Josef Kolert, který je kompletně vyráběl nebo výrazně upravoval. „Podobnou výstavu betlémů jsme před časem viděli v domově pro seniory v Kadani, kde byl autorem shodou okolností také pan emeritní ředitel,“ vysvětlil současný ředitel žateckého Domova pro seniory a Pečovatelské služby Petr Antoni.

Výstava betlémů potrvá týden a otevřená je i pro veřejnost. Staří přijít na recepci domova a požádat o její prohlédnutí. Personál pak návštěvníky nasměruje do útrob domova, který si tak příchozí může prohlédnout. Domov pro seniory se snaží veřejnosti otevírat co nejvíce, zpřístupnění výstavy zapadá do této snahy. „Je to taková milá prezentace našeho domova,“ potvrdil Petr Antoni.

Zatímco betlémy je možné v Domově pro seniory vidět jeden týden, vánoční osvětlení lze obdivovat až do konce roku a nová fasáda zdobí domov trvale.

betlémDomov pro seniory


Vytvořeno: 30. 11. 2017
Poslední aktualizace: 30. 11. 2017 14:36
Autor: Tomáš Kassal