Filmové natáčení se blíží, připravte se na omezení v centru města

Náměstí SvobodyFilmová produkce Czech Anglo Productions se vrací do Žatce se snímkem v mezinárodní produkci. Produkce Czech Anglo Productions zde před 2 lety natáčela snímek “Zookeepers Wife”, nyní se bude v Žatci natáčet v době od 20.6. do 8.7.

Rada města Žatec schválila natáčení tohoto projektu v níže uvedených lokalitách a termínech. Obracíme se na obyvatele v dotčených lokalitách s žádostí o odparkování svých vozidel mimo vyznačené zábory. Tyto zábory budou vyznačeny dopravním značením a budou hlídány bezpečnostní službou, na kterou se můžete obrátit s dotazem ohledně možného parkování. V dotčených lokalitách budou také vyvěšené informace pro obyvatele. Omlouváme se za snížený komfort v dopravní obslužnosti. Průjezd pro složky IZS bude zachován. Požádali jsme město Žatec, abychom mohli v místech natáčení upravovat exteriéry domů do válečného období, někde budeme používat speciální efekty a filmovou vojenskou techniku a  slepou střelbu. Žádáme obyvatele dotčených lokalit, aby nestáli u oken a nefotili filmové scény, znemožnilo by to natáčeni. Na místě se budou pohybovat pracovníci produkce, které můžete kontaktovat v naléhavých případech: Marcel Ryšánek – lokační produkce 775696952, rysanek.marcel@gmail.com a Tereza Chuchvalcová  - lokační produkce 725883335, tereza@czfilmlocations.cz.

Lokality natáčení:

19.6. (od 16:00) vyparkování Chelčického nám., ul. Dlouhá, ul. Jiráskova, ul. Chmelnička, ul. Dvořákova, ul. Chmelová

20.6. Natáčení od 6 do 20, nejdříve na Chelčickém nám., poté se přesuneme k divadlu a následně bychom měli natáčet v ul. Chmelová. Na těchto místech budou umístěny vlajky s hákovým křížem. Ul. Dvořákova bude během natáčení neprůjezdná po dobu cca 4 hodin.

20.6. (od 16:00) vyparkování nám. Svobody a Hošťálkovo nám., ul. Jiráskova, Chmelnička, část nám. 5. května a část ul. Obránců míru.

21.6. Natáčeni od 6 do 20, nejdříve na Nám. Svobody, poté se přesuneme na  Hošťálkovo nám, tato budou během dne neprůjezdná  a uzavřená náměstí pro dopravu. Objízdná trasa bude vedena po ul. Dlouhá. Lokace budeme upravovat do válečné podoby a budeme na náměstí vyvěšovat vlajky s hákovým křížem. Na náměstí vznikne filmová šibenice.

23.6. (od 16:00) vyparkování nám. Svobody a Hošťálkovo nám,. ul. Jiráskova, Chmelnička, část nám. 5. května a část ul. Obránců míru, část ul. Dvořákova.

24.6. Natáčení od 6 do 20, nejdříve na nám. Svobody, toto bude během dne neprůjezdné a uzavřené náměstí pro dopravu. Objízdná trasa bude vedena po ul. Dlouhá. Budeme zde používat vojenskou techniku a slepou střelbu.

30.6. (od 16:00) vyparkování nám. 5. května, ul. Josefa Hory, ul. Dlouhá, část Hošťálkova nám.

1.7.  a 2.7. natáčeni od 6 do 20  na nám.5. května, toto bude během 2  dnů neprůjezdné  a uzavřená oblast pro dopravu. Objízdná trasa bude vedena po nám. Svobody. Lokace budeme upravovat do válečné podoby. Budeme zde používat vojenskou techniku a slepou střelbu.

6.7. (od 16:00) vyparkování nám. Svobody a Hošťálkovo nám. ul. Jiráskova, Chmelnička, část nám. 5. května a část ul. Obránců míru, část ul. Dvořákova, poté se přesuneme na Nerudovo nám.

7.7. Natáčení od 6 do 20, nejdříve na nám. Svobody, toto bude během dne neprůjezdné  a uzavřené náměstí pro dopravu. Objízdná trasa bude vedena po ul. Dlouhá. Na náměstí vznikne opět filmová šibenice a budeme zde upravovat náměstí do válečné podoby s vlajkami.

7.7. (od 16:00) vyparkování Smetanova nám., Nerudova nám., ul. Masarykova, u. Alšova, ul. Chmelová.

8.7. Natáčení od 6 do 20, nejdříve na Smetanově nám., toto bude během dne neprůjezdné  a uzavřené náměstí pro dopravu. Objízdná trasa bude vedená po ul. Volyňských Čechů. Budeme zde prostor upravovat do válečné podoby s vlajkami

Děkujeme, že nám umožníte pracovat v tak krásném městě a děkujeme obyvatelům za shovívavost a pomoc při natáčení.

Jan Adler, location manager

Náměstí Svobody