Investice v roce 2019: Rekonstrukce radnice začne po Novém roce

RadniceMěsto Žatec má připravené investiční akce v celkové hodnotě 311,5 milionu Kč. Z toho investice v celkové ceně 115,8 milionu Kč se převádějí z roku 2018, protože se nedokončily nebo nezahájily. Navrhované investice pro rok 2019 jsou v sumě 195,75 milionu Kč. Vedle toho existují další možné investice (celkem 92 milionů Kč), se kterými Žatec čeká na případnou dotační podporu.

„Plán investic je rozdělen na investiční akce, které jsou ve fázi přípravy (studie, PD) nebo realizace popř. převáděné investiční akce. Také je zde zřetelné případná možnost využití finančních prostředků dotačních titulů. Veškeré investiční akce jsou v souladu se schváleným Strategickým plánem rozvoje města Žatce a dalšími strategickými dokumenty,“ popsala přípravu investičního plánu vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Příklady převáděných akcí, tedy těch, na které již byly peníze uvolněné dříve, ale z různých důvodů dosud nebyly dokončené nebo nedošlo ani k jejich zahájení:

Úprava parkovacích stání v Poděbradově ulici (2,9 mil. Kč) – návaznost na projekt Rozšíření sběrné sítě odpadů, čeká se na umístění podzemních kontejnerů, předpoklad v polovině roku 2019.

Obnova budovy radnice (47,2 mil. Kč) – čekalo se na výsledek výběrového řízení, začátek během několika týdnů.

Tribuna Slavoj Žatec (11 mil. Kč) – stavba začne po skončení VŘ, realizace do poloviny roku 2019.

Kamenný vršek (21 mil. Kč) – stavba již začala, v roce 2019 bude dokončena.

Rozšíření sběrné sítě odpadů (10 mil. Kč) – práce již začaly, v roce 2019 budou dokončené.

Příklady navrhovaných akcí pro rok 2019:

Nerudovo náměstí, I. etapa (10,5 mil. Kč) – čeká se na dokončení rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

Oprava Nákladní ulice (20 mil. Kč) – začalo výběrové řízení.

Doplnění zeleně a parkovacích míst Stavbařů, Pekárenská (15 mil. Kč) – řeší se přeložka elektrického vedení.

Rekonstrukce komunikace Politických vězňů (18 mil. Kč) – koordinace s plynovodem a kanalizace, zpracovává se projekt. Předpoklad rozdělení stavby na etapy.

Rekonstrukce Horova, II. etapa (2,4 mil. Kč) – koordinace s kanalizací a projektem Žateckého pivovaru.

Revitalizace Husova náměstí (4,5 mil. Kč) – koordinace s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace.

Parkování M. M. Černobýla (2 mil. Kč) – parkování ve vnitrobloku sídliště.

Oprava komunikace Svatováclavská (5 mil. Kč) – příprava žádosti o dotaci z MMR.

Revitalizace hradeb a území pod hradbami (5 mil. Kč) – realizace patrně ve druhé polovině roku.

ZŠ Komenského alej, rekonstrukce střechy I. etapa (15 mil. Kč) – výběrové řízení začátkem 2019.

Oživení Hošťálkovo náměstí + nám.. Svobody (0,75 mil. Kč) - doplnění zeleně v květináčích, předzahrádek, realizace jaro 2019.

Smuteční síň, II. etapa (1,2 mil. Kč) - nová okna, vstup pro pozůstalé, místnost pro pozůstalé.

Dopravní hřiště (3 mil. Kč) - kompletní rekonstrukce, vybudování nových prvků, snaha o získání dotace z ČEZ

Městský archiv a kuželna (50 mil. Kč) – připraven projekt a stavební povolení, připravuje se žádost o dotaci z MMR na brownfieldy.

Městská policie (11 mil. Kč) - řeší se dohoda s majiteli sousední nemovitosti.

Radnice

Vytvořeno: 19. 12. 2018