„Jak se máš? Už máš dárečky?“ Divadlo ocenilo nejlepší Dopisy Ježíškovi

autorky nejlepších dopisůVelmi úspěšná byla v rámci Adventu v Žatci 2017 premiéra Dopisu Ježíškovi. Vzkazy Ježíškovi bylo možné psát v bývalé palačinkárně na náměstí Svobody. Zapojilo se 89 lidí, tři nejlepší pracovníci divadla jako pořadatelé Adventu v Žatci ocenili dárkem.

„Třem nejlepším, za nejvtipnější a tématicky zajímavý vzkaz, byly 21. prosince v sále městského divadla předány ceny v podobě balíčků votivních svíček od společnosti Yankee Candle,“ popsal vyhodnocení soutěže Jan Masopust ze žateckého divadla.

Vzkazy byly různě barevné, zpracované často graficky, vtipně a originálně. Oceněnými byly jako první Veronika Morkesová, druhá Eliška Řapková a třetí Marie Pípalová.

A jaké byly nejlepší Dopisy Ježíškovi?

Jeden vsadil na vševědoucnost (s grafickou nápovědou): text „Milý Ježíšku, ty už víš...“ doprovodila kresba těhotenského bříška a zavinutého miminka.

Druhý se nezdráhal připomenout Ježíškovi jeho povinnosti, ovšem krásně společenskou formou, navíc graficky orámovanou stromečkem: „Ahoj, Ježíšku, jak se máš? My se tady máme dobře, už máš všechny dárečky? Doufám, že jo!.“

Třetí vsadil na stručnost a jasnost: „Milý Ježíšku, k Vánocům bych si přála jen pár věcí, a to zdraví celé své rodině včetně zvířat a s kámoškama potřebujeme nutně KLUKA!“

autorky nejlepších dopisů

Vytvořeno: 8. 1. 2018