Oznámení o omezení a přesunu 

 

Výtah v budově radnice od 10. 6. 2019 mimo provoz

 

Elektronická úřední deska

nám. 5. května 127, 438 01 Žatec 

(služebna městské policie)

 

Radniční věž

uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce

 

Tímto se omlouváme za případné vzniklé potíže a děkujeme za pochopení.

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Knihy, medaile, smích i slzy. Prvňáci zažili pasování na čtenáře

Typ: ostatní
Pasování na čtenářeLoni v září šli poprvé do školy a většina z nich poznala nejvýš pár písmenek. Dnes umí psát, počítat do dvaceti a hlavně číst. Čtou celé odstavce, někteří dokonce stránky. Už jsou oficiálními čtenáři: Dnes dopoledne na ně bylo v divadle pasováno 223 prvňáčků ze všech žateckých škol.

Pro mnoho malých školáků to byla slavnostní premiéra, která byla spojená s nervozitou. Někdo ji maskoval malými rošťárnami, někdo kamennou tváří, někdo se neubránil slzám. Všichni ale dostali medaili, svou první knížku a hlavně byli povýšeni do řádu čtenářského.

O pasování se postaral ilustrátor dětských knih a časopisu Sluníčko Adolf Dudek. Dětem nejprve nakreslil a povídal pohádku, někteří prvňáci mu s malováním pomohli. Všichni potvrdili slib čtenáře. Potom děti ukázaly s učitelkami krátké vystoupení. A pak už byli všichni velkou pastelkou v rukách Adolfa Dudka pasováni na čtenáře.

Vzápětí se většina prvňáčků už zadívala do své první knihy. Někteří už na pódiu divadla. Měli na to jako novopasovaní čtenáři právo. Jako takoví mají od Městské knihovny Žatec navíc právo se v nejbližších dnech zdarma zaregistrovat. Jak říká Adolf Dudek: „A to se vyplatí!“ Tomáš Kassal

Pasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenáře


Vytvořeno: 11. 6. 2019
Poslední aktualizace: 11. 6. 2019 10:44
Autor: Tomáš Kassal