město Žatec
Královské město

COVID - 19 info ZDE

Žatecká Dočesná jinak - logoplakát ke stažení

Aktuálně

Zobrazeno 1-30 ze 134
Chmelový maják

Na Chmelový maják je znovu možné vyjet unikátním 3D výtahem!

Datum: 5. 8. 2020

Chrám chmele a piva jako turistická dominanta Žatce je v posledních týdnech velmi navštěvovaná. Od úterý 4. srpna nabízí chrám znovu po delší odmlce také jízdu 3D výtahem v Chmelovém majáku, jehož technologie prošla kompletní rekonstrukcí.

Ilustrační foto

Promítání před radnicí pomůže při dobročinných akcích

Datum: 3. 8. 2020

Tradiční zastávka Kinematografu bratří Čadíků v Žatci vynesla při čtyřech představeních v polovině července částku tři a půl tisíce korun na dobročinné účely, o kterých si rozhoduje kinematograf. Večerní promítání filmů na náměstí Svobody vidělo dohromady asi 250 diváků. (žz)

logo

Srpen v Žatci: Bohatý program ještě rozšíří Žatecká Dočesná jinak

Datum: 31. 7. 2020

Nejen promítání Letního kina a nabídka žateckých muzeí a galerií, ale také velké množství dalších kulturních a společenských akcí je připraveno na srpen v Žatci a blízkém okolí. Část bohatého programu tvoří akce Žatecké Dočesné jinak, které podpořilo město ze svého rozpočtu - jako náhradní program za tradiční, ale zrušené Slavnosti chmele. Stranou nezůstávají žatecké spolky a organizace.

Nexen fond

Nexen založil nadační fond na ochranu životního prostředí

Datum: 29. 7. 2020

Světový výrobce pneumatik Nexen Tire Europe založil nadační fond, který podpoří projekty přispívající k ochraně a zlepšení životního prostředí na Žatecku a jeho okolí.

Ohřínek a Ohřinka

Děti se v Klášterní zahradě setkaly se skřítkem Ohřínkem

Datum: 27. 7. 2020

Zábavné odpoledne s názvem Za hrátky do zahrádky prožily včera odpoledne desítky dětí v Klášterní zahradě. Program se soutěžemi, hrami a písničkami připravila Destinační agentura Dolní Poohří ve spolupráci s Divadlem Hnedlevedle v rámci letošního městského projektu Žatecká Dočesná jinak.

Shořelé broukoviště

Broukoviště shořelo!

Datum: 27. 7. 2020

Je téměř jisté, že v minulých dnech někdo úmyslně zapálil broukoviště nacházející se v místě výskytu brouka páchníka hnědého v Žatci nad jezem na řece Ohři. Proč někdo zničil toto ekologické zařízení a proč museli uhynout všichni jeho malí obyvatelé, je opravdu těžko pochopitelné.
Přemysl Hautke, Ekologické centrum Žatec

Ilustrační foto

Nemocnice dostala dar v podobě dvou plicních ventilátorů

Datum: 24. 7. 2020

Dar v podobě dvou plicních ventilátorů pro svou jednotku intenzivní péče získala Nemocnice Žatec od těžařské společnosti Sev.en Energy. Hodnota ventilátorů, které mohou pomáhat i pacientům s onemocněním Covid-19, je téměř milion korun.

veledub

Začala soutěž o Strom roku, finalistu ze Žatecka představuje výstava o víkendu

Datum: 21. 7. 2020

Starodub ze Stroupče na Žatecku je jedním z 12 finalistů letošní soutěže Strom roku. Hlasování začalo dnes a potrvá do 11. října. Podpořte svým hlasem Vrakodávný veledub ze Žatecka – vítězný strom získá odbornou péči, která by požárem poškozenému stromu velmi pomohla!

Ilustrační foto

Městský úřad hledá archiváře a referenta stavebního úřadu

Datum: 18. 7. 2020

Městský úřad Žatec vypisuje výběrová řízení na obsazení dvou pracovních pozic - archiváře a referenta stavebního úřadu. Podrobnosti na úřední desce na tomto webu.

Ilustrační foto

Smutné výročí tragického konce odbojové skupiny Praha - Žatec

Datum: 17. 7. 2020

Pět rozsudků smrti bylo vykonáno před 71 lety a tragicky tak skončila snaha odbojové skupiny Praha Žatec. Výročí dnes připomněla vzpomínková akce na žatecké radnici a u domu v Nákladní ulici, kde bydlel kapitán Karel Sabela.

Ilustrační foto

Město pomůže školám s financováním projektů na nové učebny

Datum: 16. 7. 2020

Finanční podporu v celkové výši 12 milionů korun poskytně město Žatec svým dvěma základní školám, ZŠ Komenského alej a ZŠ Jižní, na vylepšení podmínek pro vzdělávání žáků.

Předání Dobrých listů komory

V Žatci proběhlo v červnu předání Dobrých listů komory

Datum: 14. 7. 2020

Dobrý list komory je prestižní dokument o nadstandardní schopnosti držitele v daném řemeslném oboru a profesní odbornosti pracovat a rozvíjet se. Je to pozitivní signál a komorová garance pro budoucího zaměstnavatele o řemeslně-odborných schopnostech a předpokládané užitečnosti držitele našeho dobrého listu pro jeho firmu, nebo živnost.

Ilustrační foto

Rekonstrukce radnice a expozice ve věži

Datum: 10. 7. 2020

Už pouze sokl obvodového pláště radnice a nová expozice ve věži chybí k tomu, aby skončily současné práce na rekonstrukci historické žatecké radnice. Většina prací za 47 milionů korun už je ale dokončená.

Ilustrační foto

Nádoby na jedlé oleje a tuky jsou i v místních částech města Žatec

Datum: 8. 7. 2020

V obcích Radíčeves, Bezděkov a Velichov nyní najdou obyvatelé nádoby na jedlé oleje a tuky. Nádoby se nacházejí na stanovištích separovaného odpadu a mají béžovou barvu, jsou opatřeny zámkem a označením, jakým způsobem olej do nádoby vkládat.

Ilustrační foto

Zbývá pouhých 110 kusů nádob na bioodpad

Datum: 8. 7. 2020

V rámci získané dotace „Rozšíření sběrné sítě odpadů“ byly v roce 2019 pořízeny nádoby k rodinným domům určené k separování biologicky rozložitelného odpadu.

Ilustrační foto

Schody a pěšina pro kočárky v městském parku vzniknou do podzimu

Datum: 7. 7. 2020

Nové schody v městském parku a bezbariérová pěšina pro kočárky či cyklisty vzniknou do podzimu v parku pod nemocnicí. Schody a pěšinu pro kočárky vybuduje město, které využije příspěvek 100 tisíc Kč ze soutěže Ahoj, krásné Česko. V ní Žatec uspěl díky hlasování obyvatel.

Předání griloviště

Díky hlasování Žatečanů je u řeky nové griloviště

Datum: 3. 7. 2020

Hlasování obyvatel Žatce v jarní soutěži společnosti Vitana zajistilo městu nové griloviště. Ke slavnostnímu předání došlo dnes v poledne, lidé už mohou gril i posezení používat.

Zástupci města, střední školy a UJEP

Univerzita severu se zajímá o Přírodovědné centrum v Žatci

Datum: 2. 7. 2020

Zástupci Přírodovědné fakulty UJEP v Ústí nad Labem přijeli do Žatce kvůli chystanému vzdělávacímu centru, které bude unikátní a má sloužit celému Ústeckému kraji.

Ilustrační foto

Finanční podpora pro Nemocnici Žatec

Datum: 1. 7. 2020

Zastupitelstvo města Žatce schválilo poskytnutí půjčky Nemocnici Žatec ve výši 5 milionů Kč. Jde o podporu při financování provozních nákladů městské nemocnice v souvislosti s epidemií Covid-19.

Lokalita pro stavbu haly

Výběr lokality pro umístění sportovní haly

Datum: 30. 6. 2020

Zastupitelstvo města Žatce na své červnové schůzi rozhodlo o místě, kde má vyrůst nová sportovní hala. Zastupitelé schválili zadání změny územního plánu, díky které hala může vyrůst v jižní části města v lokalitě Kamenný vršek. Dosud je plocha určená pro kolektivní bydlení.

Orientační mapka

Zastupitelé vybrali místo pro sportovní halu a schválili půjčku nemocnici

Datum: 26. 6. 2020

Zásadní a dlouho očekávané rozhodnutí učinili včera večer žatečtí zastupitelé. V rámci svého červnového zasedání schválili zadání změny územního plánu, čímž vybrali místo pro stavbu sportovní haly. Ta by měla vzniknout v lokalitě Kamenný vršek, tedy na poli na okraji Žatce po levé straně silnice ve směru na Holedeč.

Demontáž tribuny na Slavoji

Obnova fotbalového areálu začala, většinu ze 17 milionů uhradí dotace MŠMT

Datum: 25. 6. 2020

Dlouho očekávaná rekonstrukce fotbalového areálu včetně výstavby nové  tribuny ve fotbalovém areálu Slavoje Žatec začala v červnu. Pracovníci společnosti STAVMAX Group s.r.o. v těchto dnech demontují  zbytky tribuny a poté bude následovat výstavba nové konstrukce tribuny. Celková investice je  17,34 milionu korun, z níž 70% pokryje dotace MŠMT z výzvy V4 Sport pro kluby a jednoty.

Ilustrační foto

Jízdní řády Dopravy Ústeckého kraje jsou dostupné i na webu

Datum: 24. 6. 2020

Virtuální zastávkové tabule jsou novinka, kterou nabízí cestujícím Ústecký kraj. Odjezdy spojů Dopravy Ústeckého kraje najdou lidé v počítači nebo ve svém chytrém telefonu.

Josef Popelka a Patrik Koutník

Město ocenilo nejlepší sportovce roku 2019

Datum: 23. 6. 2020

Sportovní komise včera ocenila nejlepší sportovce města za rok 2019. V Galerii Sladovna si ceny převzalo pět sportovců z kategorie mládeže, tři dospělí a tři kolektivy mládeže. Osobností roku za dlouholetou aktivní činnost se stal předseda TJ Žatec Josef Popelka.

Ilustrační foto

Úprava ceníku a provozní doby na koupališti

Datum: 18. 6. 2020

Letní koupaliště v Žatci je otevřené od úterý 16. června. Pro letošní rok je upravená provozní doba, a to od 9 do 20 hodin. Mírně se také změnil ceník vstupného, a to kvůli tomu, že odpadl odpolední zlevněný vstup.

Ilustrační foto

Letní koupaliště se otevírá od úterý 16. června

Datum: 15. 6. 2020

Letní koupaliště v Žatci zahajuje sezonu v úterý 16. června, otevřené bude od 9 do 20 hodin. Další informace o službách, vstupném a provozu na webu Technické správy města Žatce www.tsmzatec.cz.

Historie obchodování

Hošťálkovo náměstí ožívá, novou výstavu mohou tvořit i Žatečané

Datum: 15. 6. 2020

Nebytové prostory dvou bývalých obchodů v podloubí na Hošťálkově náměstí jsou opět otevřené, několik dalších má alespoň nové a zajímavé vývěsní štíty. Centrum Žatce postupně ožívá, hlavně Hošťálkovu náměstí změny poslední doby svědčí.

Nové hřiště u ZŠ Jižní

Malí školáci ZŠ Jižní už používají nové dětské hřiště u družiny

Datum: 3. 6. 2020

Zatím jen ze dvou třetin je hotové nové dětské hřiště vedle družiny ZŠ Jižní. Už nyní jej ale mohou používat děti prvního stupně, které po uvolnění mimořádných opatření začaly znovu chodit do školy.

znak města

STAROSTKA HLÁSÍ K 29.05.2020 (v 16.00 hod.)

Datum: 29. 5. 2020

Uvolňování opatření – konkrétně v Žatci.

Uzavírka

Pozor! Od 1. 6. začne uzavírka Purkyněho ulice, potrvá do září

Datum: 28. 5. 2020

V termínu od 01. 06. 2020 do 30. 09. 2020 bude úplně uzavřena ulice třída Rooseveltova s návazností ulice Purkyněho u vlakového nádraží, konkrétně od sousedního domu čp. 1869 do křižovatky s místní komunikací v ulici Jana ze Žatce, z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Obousměrná objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena ulicí Jana ze Žatce. (měú)

Zobrazeno 1-30 ze 134

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

Kontakty

Městský úřad Žatec          náměstí Svobody 1
438 24 Žatec                                 
tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace
nám. Svobody 149,
438 24 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz