Krušnohorská pivní stezka se otevírá!

Logo Krušnohorské pivní stezkyPoznávat krásy Krušnohoří, ochutnávat piva zdejšího regionu a navíc získat originální půllitr – to vše nabízí zcela nový turistický projekt Krušnohorská pivní stezka. Zájemci se na ni mohou vydat od tohoto týdne. Na její trase je celkem 17 pivovarů a minipivovarů, z toho 8 českých a 9 německých.

Projekt připravila Destinační agentura Dolní Poohří a představila jej v sobotu v Žatci. Chmelařské město je pro pivní stezku významné i z dalších důvodů: jako jediné místo na stezce v Česku je zastoupeno dvěma pivovary, tedy Žateckým pivovarem a minipivovarem U Orloje (na německé straně je dvojnásobně zastoupen Freiberg) a hlavně je garantem kvalitních surovin. „Všechny pivovary používají k výrobě kvalitní žatecký chmel,“ zdůraznila ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.

Destinační agentura vydala tištěného průvodce, který obsahuje mapu Krušnohoří s vyznačenými pivovary a také stručnou charakteristiku a kontakt na každý z nich. Kdo navštíví minimálně 10 ze 17 pivovarů a nechá si průvodce orazit speciálním razítkem, dostane půllitr s logem Krušnohorské pivní stezky. Průvodci budou od tohoto týdne k dostání jak v jednotlivých pivovarech, tak na informačních centrech nebo kulturních zařízeních měst.

Pivní stezka se začala připravovat v loňském roce a letošní ročník měl být jen pilotním projektem s omezeným počtem účastníků. „Zájem pivovarů ale byl takový, že se nám jich hned přihlásilo 17. A další mají zájem v budoucnu, takže projekt by s pokračováním neměl mít problém,“ uvedla Libuše Novotná Pokorná.

Zájem o Krušnohorskou pivní stezku je i mezi turisty. Potvrdily to první dva veletrhy cestovního ruchu, kde ji destinační agentura představila, a to v Chemnitzu a Drážďanech.

Logo Krušnohorské pivní stezky

Vytvořeno: 15. 5. 2018