Kurzy pro aktivní seniory ze Žatce

Být aktivní, poznávat nové věci, učit se. To je snaha mnohých dnešních seniorů ze Žatce. „Z dlouhodobé praxe víme, že zájem o vzdělání je ze strany seniorů velký a rádi bychom jim vyšli vstříc, “ říká Mgr. Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří.

Univerzita třetího věku - z květnové vernisáže v synagozeA právě proto Vzdělávací centrum Podkrušnohoří opět se začátkem nového školního roku spouští nové projekty určené pro seniory.

Prvním z nich je Péče o duševní a fyzické zdraví seniorů 2017. Účastníci si zde mohou vybrat z několika kurzů.Během kurzu Trénink paměti a kognitivních funkcí (30 hodin základní a 30 hodin pokračující kurz) si mohou prakticky trénovat a stimulovat různé funkce mozku se zaměřením na krátkodobou, střednědobou a dlouhodobou paměť, koncentraci a pozornost apod. K cílené stimulaci kognitivních funkcí budou použity různé techniky, typy cvičení a testů. Díky Přednáškám o bylinkách (20 hodin) získají senioři užitečné informace, jak a kdy sbírat různé bylinky, jak je správně sušit, skladovat, pěstovat. Seznámí se s jejich pozitivním vlivem na lidský organismus, účinností na určité obtíže, způsobem jejich užívání, výrobou tinktur, sirupů i bylinných mastí. Kurz Sebeobrana pro seniory (15 hodin) bude zaměřen na zvládání technik sebeobrany přizpůsobených dispozicím seniorů. Účastníci získají i mnoho rad, jak zvládat krizové situace, jak nepodléhat strachu a odolávat nátlaku, jak odhalit podvodníky a agresory atd. Náplní Kurzu rukodělných činností (70 hodin) bude například malování horkým voskem (enkaustika), tvořivé práce s textilem, paličkování, pletení z papíru, drátkování či decoupage dle zájmu seniorů.

Druhým projektem je Vzdělávání třetího věku. Zde byly jednotlivé kurzy přizpůsobeny zájmu z minulých let. V nabídce tak budou lekce Anglického jazyka pro začátečníky (40 hodin) i pro mírně pokročilé (40 hodin). Čeká nás také kurz Německého jazyka pro mírně pokročilé (40 hodin). „V minulých letech byl vždy velký zájem o Základy výpočetní techniky. Proto letos otevíráme přednášky pro začátečníky (40 hodin) i pokročilé (35 hodin). Účastníci zde získají základní znalosti z oblasti počítačů a internetu,“ doplňuje Mgr. Kapicová. Novinkou letošního roku jsou Regionální dějiny a kulturní památky Žatce (30 hodin). Náplní tohoto kurzu bude povídání o historii našeho města a v plánu jsou i výlety po Žatci a okolí.

Oba projekty jsou spolufinancovány městem Žatec v rámci Komunitního plánu.

Zápis do jednotlivých kurzů proběhne ve čtvrtek 21. 9. 2017 od 14:00 hodin v sídle Vzdělávacího centra Podkrušnohoří, Masarykova 745, Žatec. Je možné se přihlásit i do více kurzů. Pro bližší informace volejte na tel. číslo723 517 906 (Mgr. Hodanová).

Vzdělávací centrum Podkrušnohoří

Vytvořeno: 6. 9. 2017