Léta s letáky končí. Oznámení o odstávce elektřiny už jsou jen elektronická

Ilustrační foto

Společnost ČEZ Distribuce od letošního ledna nevylepuje papírová oznámeni, která upozorňovala na plánované odstávky elektřiny. Nově jsou tato oznámení zveřejňována jen elektronicky.

Občané je mohou zdarma dostávat až domů, a to formou SMS nebo e-mailem. Samozřejmě budou k nalezení také na webu společnosti a na webu města (záložka Radnice, sloupec vlevo), kde je možné se i zaregistrovat k odběru oznámení.

Společnost ČEZ Distribuce připravila přehlednou zprávu o elektronickém způsobu informování veřejnosti o plánovaných odstávkách. Lidé se o nich dozví vždy minimálně 15 dní předem.

Ke změně došlo proto, že stále více zákazníků volá po moderních způsobech oznamování. U původního systému s výlepem plakátů se společnost potýkala s plošnými zákazy výlepů nebo stížnostmi na nečitelnost nebo nevhodné umístění.

Jak se zákazník o odstávce dozví?

- individuálně e-mailem nebo SMS,

- na internetových stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky

- na úřední desce města, na webu města www.mesto-zatec.cz/radnice/ (odkaz ve sloupci vlevo) nebo dalšími způsoby obvyklými v místě bydliště (mobilní rozhlas, sociální sítě atd.)

Jak a kde se může zákazník zaregistrovat, aby dostával upozornění e-mailem nebo SMS?
Registrace probíhá na webové stránce www.cezdistribuce.cz/sluzba. Zájemce o zasílání oznámení vyplní EAN kód, který najde na vyúčtování za elektřinu, své datum narození nebo IČO a e-mail pro potvrzení nastavení služby.

Registrovat lze až 3 e-mailové adresy a 1 telefonní číslo pro SMS. Informace tak mohou chodit elektronickou poštou více členům rodiny nebo dalším nájemníkům.

Výhody registrace pro zákazníka

- o plánované odstávce se dozví včas, i když se na dané adrese pravidelně nezdržuje,

- bude neprodleně informován i o případném zrušení odstávky,

- získá informace o předpokládané době obnovení dodávek při poruše,

- ročně se uspoří 4 tisíce kilogramů papíru, to je přibližně 10 stromů

Proč se musí zákazník registrovat?

Při připojení odběrného místa nemusel zákazník uvést své kontaktní údaje nebo již tyto údaje nejsou aktuální. Proto je lepší si e-mailovou adresu či telefonní číslo nově nastavit či zkontrolovat. Zákazník tak bude mít jistotu, že informace obdrží včas. (red)

Datum vložení: 11. 3. 2021 12:04
Datum poslední aktualizace: 11. 3. 2021 12:10