Oznámení o omezení a přesunu jednotlivých odborů v rámci rekonstrukce radnice

Odbor místního hospodářství a majetku

Hošťálkovo nám. 126, 438 01 Žatec

Obecní živnostenský úřad

náměstí Svobody 123,  438 01 Žatec

vchod dvorem domu č.p. 144

(stará pošta – loňské sídlo městské knihovny)

Libuše. Opera pod širým nebem podruhé v Žatci

LibušeV rámci druhého ročníku Open Air Opery uvidí návštěvníci žateckého letního amfiteátru dílo Bedřicha Smetany Libuše. Představení se koná 25. května od 21 hodin v hlavní roli s Evou Urbanovou.

Jedinečný zážitek pro diváky přináší Městské divadlo Žatec jako součást oslav 170 let od otevření žateckého divadla. Unikátní scénický počin pod širým nebem přinese špičkové obsazení. Vedle mezinárodně známé české sopranistky se totiž představí soubor a orchestr Severočeského divadla Ústí nad Labem.

Libuše není jen vrcholnou slavnostní operou, nýbrž představuje také významný symbol české národní kultury. Bedřich Smetana dokončil tuto operu v roce 1872, na jevišti však zazněla až o devět let později při prvním otevření Národního divadla.

Toto dílo je určeno především pro slavnostní příležitosti a i dnes je v Národním divadle uváděno pouze ve významné dny a o státních svátcích.

Smetana v něm mistrovsky zpracoval mytický příběh o bájné české kněžně a sporu dvou bratří, ústící v akt smíření a obraz věštby radostné budoucnosti českého národa. Libuše je nerozlučně spjata s moderními českými dějinami i dějinami nejen Národního divadla, kde mnohokrát v minulosti zazněla jako dílo zcela mimořádné svým humanistickým a společenským poselstvím.

Cílem akce je představit operu v její plné monumentalitě, oslovit příznivce opery i nové návštěvníky, kteří preferují neformální prostředí, a nabídnout nevšední a mimořádný zážitek v přírodním amfiteátru. Žatecké divadlo by rádo do budoucna vytvořilo tradici operních produkcí pod širým nebem. Loňská premiéra, při níž diváci viděli operu Nabucco, ukázala, že taková tradice může být přijata velmi rychle a s nadšením ze strany diváků. Ti se totiž na Nabucco sjížděli i ze vzdálených míst Česka.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Městského divadla, Dvořákova 27, Žatec nebo si je rezervovat na telefonu 415 710 519 či prostřednictvím e-mailu hannaz@centrum.cz.

Vstupenky lze získat ve dvou cenových kategoriích, pro spodní a horní část amfiteátru.

Do 14. 5. 2019: I. kategorie 690 Kč, II. kategorie 590 Kč.

Do 25. 5. 2019: I. kategorie 790 Kč, II. kategorie 690 Kč.

Sleva pro držitele průkazky ZTP a ZTP/P.

LibušeLibuše

Vytvořeno: 3. 1. 2019