Města a památky Dolního Poohří chystají bohatou sezónu

Po více než dvouleté nucené pauze uspořádala Destinační agentura Dolní Poohří setkání informačních center a turistických cílů Dolního Poohří. Zástupci jednotlivých lokalit se vzájemně informovali o akcích a novinkách, které připravují pro turisty na letošní sezónu.

„Přestože jsme jako agentura s informačními turistickými centry v pravidelném kontaktu, takto všichni jsme se sešli poprvé od listopadu 2019,“ prozradil ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík. Ve znamení obnovení turistického ruchu po covidových restrikcích byly i plány všech přítomných. Většina pořadatelů se vrací k osvědčeným akcím, které se po dva roky nemohly konat. V Žatci proto plánují na začátek září Dočesnou, v Kryrech prvomájový Den dobré pohody, na zámek Nový Hrad v Jimlíně se vrátí oblíbené kostýmované noční prohlídky a do Kadaně srpnový Císařský den. „Vracíme se k našemu běžnému programu a věříme, že se vrátí i návštěvníci. Na naši první akci, kterou byly Velikonoce, dorazilo na dva a půl tisíce lidí,“ prozradil ředitel zámku Nový Hrad Josef Kabát.

O svých plánech informovala také Destinační agentura, která již tuto neděli 1. května zahájí třetí ročník seriálu Ohřecká osmička. Po dvouleté přestávce také obnoví pořádání odborné konference cestovního ruchu Stop&Stay, která se letos v červnu zastaví na Lounsku. Ředitel agentury představil zástupcům infocenter nové publikace, které agentura vydala a nyní je distribuuje do jednotlivých center a památek. „Pokračovat budeme ve vydávání turistických novin Novinky v Dolním Poohří. Další číslo pro druhou polovinu sezóny chystáme na srpen,“ vysvětlil Lukáš Pichlík. Právě v těchto novinách, které jsou k dispozici zdarma v infocentrech, se mohou návštěvníci seznámit s akcemi a novinkami v Dolním Poohří.

Co zajímavého se chystá v Dolním Poohří?

V Lounech proběhne 4. a 5. června oslava výročí partnerství s městem Zschopau společně s food festivalem a dětským dnem, konat by se mělo i Letní lounské vábení. Zámek Krásný Dvůr pořádá v rámci Roku šlechtických slavností letošní Slavnosti Jana Rudolfa Černína, a to první červencový víkend, chybět nebude ani říjnový Jablečný den nebo Strašidelná stezka parkem. Sezóna slavností v Žatci začne 7. května Chmelfestem. Po celé léto se bude velká část programu odehrávat v žatecké Klášterní zahradě, která ožije hudbou, divadlem i akcemi pro děti. Právě tam bude Destinační agentura Dolní Poohří pořádat v červenci svůj Den Ohře. Na zámku Nový Hrad v Jimlíně se právě otevírá výstava Největší záhady a tajemství světa. Tradiční akcí bude opět 14. a 15. května Novohradská pouť, o prázdninách pak bude probíhat téměř každý víkend program v rámci Zámeckého kulturního léta.

Na cyklisty se zaměřila města Kadaň a Klášterec nad Ohří. V Kadani rozšířili možnosti půjčovny elektrokol a chystají se ji vybavit i koly pro děti. Velký zájem je i o cyklistická trička či lahve. „Naše klášterecké infocentrum jsme vybavili pomůckami pro cyklisty a chystáme nabíječku pro elektrokola. Navíc město dobudovalo cyklostezky podél silnic, takže je dnes možné bezpečně projet městem a napojit se na Cyklostezku Ohře nebo trasy do hor,“ informovala Martina Cajthamlová z kláštereckého infocentra.

Novinkou v Chomutově jsou komentované prohlídky města a zpřístupnění věže po její rekonstrukci. Ve dnech 21. a 22. května se budou konat historické slavnosti, které připomenou 770 let města. Letní slavnost v Podbořanech se bude letos konat ve dnech 17. a 18. června. Dne 4. června se v Libyni u Lubence otevře nová naučná stezka od kostela k rozhledně Vochlice.

Kateřina Táborská

Datum vložení: 26. 4. 2022 8:35