Náměstí Poperinge získává novou podobu, práce brzy skončí

Ke svému dokončení se blíží rekonstrukce náměstí Poperinge. Za proměnu šedivého prostoru v moderní veřejné prostranství zaplatí město 6,5 milionu korun. Hlavní práce skončí v červenci.

„Dá se říct, že stavební část tím bude dokončená, ale celé náměstí ještě ne. Během dalších měsíců se ještě bude doplňovat zeleň, aby byla podle představ architektů,“ vysvětlila starostka Zdeňka Hamousová.

Největší proměnou prošly povrchy, všude se pokládá nová dlažba, a to i na chodníku podél silnice v ulici Bratří Čapků. Dominantou náměstíčka bude opět umělecké dílo.

Změn je ale ještě víc. Mění se třeba odpadkové koše nebo kontejnery na odpadky, nové jsou lampy veřejného osvětlení. Připravené je také místo pro vánoční strom, který náměstí zkrášlí o adventu.

Příjemné prostředí by měli ocenit nejen školáci, již tudy chodí do ZŠ Jižní, nebo nakupující v místní samoobluze a dalších obchodech. Příjemné moderní prostředí má ještě více vyniknout díky dalším, soukromým plánům. V budově, kde dříve byla pobočka knihovny nebo diskotéka „hábéčko“ vzniká dětská herna. Tu ocení zejména rodiče menších dětí z okolního sídliště. I proto je stavební proměna náměstí Poperinge, symbol družby s belgickým chmelařským sídlem, tak důležitá.

Vytvořeno: 7. 7. 2017
Poslední aktualizace: 7. 7. 2017 13:49