Nemocnici bude provozovat akciová společnost, zastupitelé schválili peníze na opravu kláštera

Ilustrační foto

Dvě významná rozhodnutí přijalo Zastupitelstvo města Žatce na svém včerejším jednání: Za prvé založení akciové společnosti, která bude provozovat žateckou nemocnici, za druhé způsob financování rekonstrukce bývalého Kláštera kapucínů.

Jednání zastupitelstva trvalo ve velkém zasedacím sále radnice zhruba čtyři a půl hodiny a probíhalo v souladu s platnými hygienickými opatřeními. Veřejnost byla v předsálí, zastupitelé ve velkém sále museli mít po dobu jednání ochranu nosu a úst.

Nejvýznamnějším usnesením bylo založení akciové společnosti s názvem Žatecká regionální nemocnice. Ta bude v dalších letech zajišťovat provoz městské nemocnice. Zdravotnická péče bude zajištěna minimálně ve stejném rozsahu a struktuře jako dosud.  Aby se o chod nemocnice starala nově obchodní společnost, místo dosavadní obecně prospěšné společnosti, je nutné ze dvou důvodů – kvůli legislativním podmínkám (už neplatí zákon o obecně prospěšných společnostec) a kvůli dalšímu rozvoji nemocnice.

Rekonstrukce bývalé kapucínského kláštera má začít letos na podzim. Zastupitelé před zahájením prací museli schválit způsob financování, na které bude třeba zhruba 80 milionů korun. Město má k dispozici 24 milionů korun z dotací, rozpočtovou změnou přidalo svých 15 milionů. Ty poslouží zejména na spolufinancování dotací. Další potřebné peníze město uvolní v letech 2022 a 2023 ze svého rozpočtu, případně si na chybějící částku může vzít úvěr.

Další důležitá usnesení:

Schválení rozpočtového opatření 500 tisíc korun na pořádání akce Dočesná v Letním kině 2021, kterou připravilo Městské divadlo Žatec. Koncert několika kapel proběhne 4. září.

Rozpočtové opatření ve výši 2 miliony korun, které se využijí na přípravu projektové dokumentace obnovy městských parků a zadržování vody ve městě, konkrétně v parku Macerka. Peníze na projekt získalo město díky zapojení do projektu kotlíkových dotací.

Schválení změny zřizovací listiny Technické správy města Žatce, která umožňuje technické správě provozovat parkoviště odtažených vozů a autovraků. Jde o důležitý krok pro systém odstraňování překážejících či nepojízdných vozidel z ulic města. (kas)

Datum vložení: 25. 6. 2021 13:19
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2021 13:24