Ve dnech 23. - 27. 12. 2019 úřad zcela uzavřen.

Dne 31. 12. 2019 otevřeno do 13 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kanceláře Odboru místního hospodářství a majetku od 9. 12. 2019 sídlí v podkroví radnice

Nové kruhové objezdy by zvýšily bezpečnost a pomohly houstnoucí dopravě

Jednání o kruhácích. FOTO: www.rsd.czOpakovaná jednání vedení města Žatce a zástupců Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přinášejí posun v jednání o případné stavbě dvou okružních křižovatek na silnici číslo 27 v Žatci. Pokud nová bezpečnostní inspekce prokáže potřebu nových kruhových objezdů, ŘSD začne s jejich přípravou.

Zatím poslední jednání proběhlo před několika týdny na žatecké radnici. Výsledkem jednání zástupců města v čele se starostkou Zdeňkou Hamousovou a vedením chomutovské správy ŘSD je prověření prověření úprav dvou problematických křížení silnice I/27 s městskými komunikacemi. Jedná se o úrovňovou křižovatku silnice I/27 (Plzeňská ulice) s ulicí Osvoboditelů a o nepřehledné napojení Husovy ulice na silnici I/27.

Od poslední bezpečnostní inspekce se dopravní situace zásadně změnila a výstavbě okružních křižovatek nahrává i výhledový rozvoj města. „Dopravní situace na křížení Plzeňské ulice s ulicí Osvoboditelů je ve špičkách již nyní kritická. A to nejsou průmyslové zóny ještě kapacitně naplněny. Většina zaměstnanců dojíždí ze Žatce právě přes toto klíčové dopravní křížení,“ popsala současnou situaci starostka Žatce. Zástupci ŘSD na základě podnětu města provedou bezpečnostní inspekci. „Pokud výsledek prokáže, že okružní křižovatka dopravně pomůže, zahájíme přípravu její realizace,“ představil plán řešení ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský.

Nepřehledná křižovatka na výjezdu z Žatce směrem na Plzeň si vyžádala první oběť. Nájezd na silnici I/27 je v těchto místech komplikovaný. Dříve provedená bezpečnostní inspekce jednoznačně neprokázala nutnost výstavby okružní křižovatky. Z výsledků bylo patrné, že řada řidičů v tomto místě nedbá dopravního značení a nedodržuje povolenou rychlost. Vedení Žatce však upozornilo na plánovaný rozvoj území. „Výhledově v této lokalitě dojde k výstavbě dalších obchodních center a bude nutné připojení dvou nových dopravních větví. Okružní křižovatka bude nezbytná,“ upozornil na výhledový stav místostarosta Žatce Radim Laibl. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o investici vyvolanou jiným investorem, ŘSD se může na výstavbě okružní křižovatky podílet finančně, a to v rámci samotné křižovatky, která bude na pozemcích ŘSD ČR. „Přesto necháme provést v těchto místech novou bezpečnostní inspekci, která zohlední i aktuální nehodovost v této křižovatce,“ uzavřel téma ředitel chomutovské správy ŘSD.

Vedle úprav křižovatek ve městě zástupce Žatce zajímaly investiční akce související s napojením města na další kapacitní sítě komunikací. Zejména se jedná o obchvat sousedních Žiželic na silnici I/27, po jehož výstavbě dojde k lepšímu napojení na dálnici D7. Ve směru na Plzeň se radní dotazovali na stav projektu, který řeší úpravu silnice I/27 z Žatce k napojení na silnici I/6 (v budoucnu D6). Popis přípravy, navazující kroky i předpokládané termíny zastupitelům sdělil vedoucí úseku výstavby Správy Chomutov Marek Sotona. (řsd)

Jednání o kruhácích. FOTO: www.rsd.cz

Vytvořeno: 21. 10. 2019