Z důvodu nemoci dnes 16.12.2019 MATRIKA NEÚŘADUJE. Omlouváme se za případné komplikace.

Ve dnech 23. - 27. 12. 2019 úřad zcela uzavřen.

Dne 31. 12. 2019 otevřeno do 13 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kanceláře Odboru místního hospodářství a majetku od 9. 12. 2019 sídlí v podkroví radnice

O nás bez nás? To nefunguje. Ukázal to i seminář o komunikaci mezi lidmi

Seminář ve Staré papírněPřesnou spolupráci města Žatec a vládní Agentury pro sociální začleňování (ASZ) popíše připravovaný strategický plán. Z něj vyplynou konkrétní kroky a projekty, které budou pomáhat různým skupinám obyvatel v Žatci. Jednu konkrétní pomoc už ale ASZ Žatci nabídla: její odborníci připravili 21. listopadu ve Staré papírně seminář zaměřený na komunikaci a participaci.

Zástupci neziskových organizací, spolků či poskytovatelů sociálních služeb se dozvěděli, jak ještě lépe komunikovat se svými klienty. Také se ale seznámili s tím, jak může fungovat a pomáhat participace, a to nejen v sociálních záležitostech. Setkání se zúčastnili i členové vedení města a pracovnice Odboru sociálních věcí.

Základní myšlenka začínající spolupráce města a ASZ vychází z toho, že přístup „o nás bez nás“ nefunguje. Víte, o čem je pomoc? Někoho podržet, nejlépe „vytáhnout“ z problémů, anebo rovnou nenechat ho do nich spadnout. Řadu stabilizačních a preventivních opatření a pomoc připravujeme. Navíc přibíráme do hry i důležitého pomocníka. A tím je participace. Podpoří stávající pomoc a služby ve městě.

Participace znamená zapojování a podílení se. Vtahuje lidi do procesu na úrovni spolurozhodování podpořeným zpětnou vazbou a vzájemnou komunikací. Kromě vytvoření prostoru pro komunikaci a sdílení, spočívá přínos participace i v osobním vkladu: investování času a úsilí, které má vliv na motivaci ke změně a zájmu dosáhnout cíle.

Vnímáme ji jako podpůrné opatření a do budoucna s ní počítáme. Dokáže totiž stávající podporu ve městě a nová stabilizační a preventivní opatření posunout blíže k dosažení změn. Kateřina Kubíčková, Agentura pro sociální začleňování

Seminář ve Staré papírně

Vytvořeno: 28. 11. 2019