O prázdninách se na školce mění okna a dělá nová střecha

Největší investiční akce města Žatec v letošním roce začíná právě v tomto týdnu. Dělníci začnou s dodatečným zateplením MŠ v ulici Otokara Březiny, celková hodnota prací je 15 milionů korun. Práce ve školce začínají nyní a potrvají nejen po celé prázdniny, ale i během podzimu.

Mateřská škola kvůli tomu bude mít upravený provoz. V červenci, kdy do ní chodí jen část dětí, je otevřená pouze jedna třída v předním pavilonu. Během podzimu se pak všechny čtyři třídy dětí budou muset po nějaký čas vměstnat vždy jen do dvou dvou tříd jednoho či druhého pavilonu.

Součástí prací v jedné z největších školek v Žatci je výměna oken a dveří, nová střecha, ale dělat se bude také úplně nová vzduchotechnika. Dodatečné zateplení se letos budě dělat také v MŠ Fügnerova, kde budou práce stát 6 milionů korun.

Pro město to jsou důležité investice kvůli tomu, že zateplené školky ušetří za vytápění a provoz, ale i proto, že Žatec na práce získal dotaci. „Jde o jedny z posledních investic do školských objektů ve městě, kde bylo možné získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí na provedení energetických úspor,“ uvedla vedoucí Odboru rozvoje a majetku města Kateřina Mazánková.

Vytvořeno: 9. 7. 2017
Poslední aktualizace: 9. 7. 2017 09:49