Obyvatelé mohou požádat o bezplatné zapůjčení kompostéru

Typ: ostatní | náš tip
Leták kompostéryBezplatné zapůjčení kompostéru pro své občany nabízí město Žatec. Nádoby na kompost si budou moci zájemci odebírat ve druhé polovině roku, ale žádat o ně mohou už nyní.

Město Žatec ve spolupráci se společností ISES připravilo projekt „Podpora domácího kompostování města Žatec“.Projekt je spolufinancován z fondů Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí. Poskytovatelem dotace je Státní fond životního prostředí České republiky. Pro realizaci projektu bude zakoupeno 700 kusů zahradních kompostérů o objemu 1100 litrů.

Zájemci získají kompostér bezplatně na základě smlouvy o výpůjčce. Podmínkou je umístění nádob na biologicky rozložitelný odpad na území Žatce včetně všech místních částí a po dobu 5 let využívání nádob ke kompostování.

Po uplynutí doby udržitelnosti projektu město bezplatně přenechá vypůjčiteli kompostér do osobního vlastnictví.

Podrobnosti o projektu, kontakty a způsob podání žádostí najdete zde: mestsky-urad/odbory-uradu/stavebni-a-vyvlastnovaci-urad-zivotni-prostredi/odpadove-hospodarstvi/kompostery-pro-obcany/

Leták kompostéry

Vytvořeno: 4. 7. 2018