Pátrací služba ČČK pomáhá v souvislosti s válkou na Ukrajině

ČČK

Ztráta kontaktu s blízkou osobou je velmi stresující záležitostí a často se stává jedinou prioritou, kterou lidé na útěku před válkou potřebují vyřešit.

Na Český červený kříž se proto tradičně mohou obracet osoby pátrající po svých blízkých, se kterými ztratily kontakt v souvislosti s ozbrojeným konfliktem.

A to samozřejmě platí i v případě Ukrajiny, pokud s nimi kontakt ztratily před více než 2 týdny.

Postup je jednoduchý - stačí napsat na email nebo zavolat na telefonní číslo. Ukrajinsky/rusky hovořící operátor si s dotyčnou osobou domluví schůzku a společně vyplní speciální pátrací formulář, který je pak zpracován a ve spolupráci s Ukrajinským červeným křížem je následně zahájeno pátrání.

CZ text:

Pátráte po blízké osobě v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na Ukrajině?

Je to více než 14 dní, co jste ztratili kontakt?

Můžete využít Pátrací službu ČČK. Jsme ve spojení s kolegy z Červeného kříže po celém světě a naším společným cílem je znovu spojit rodiny a blízké, které rozdělila válka nebo přírodní katastrofa.

Celý proces není vůbec složitý. Stačí, když nám zavoláte na linku 221 228 035 (v čase 16-18 hod) nebo nám napíšete na email ua.tracing@cervenykriz.eu.

My se s Vámi spojíme a vyplníme společně dotazník s údaji o osobě, po které pátráte.

UA text:

Шукаєте близьку людину, з якою Ви втратили зв'язок через озброєний конфлікт в Україні?

Вже минуло більш ніж 14 днів з моменту втрати зв'язку?

Ви можете скористатися службою розшуку чеського Товариства Червоного Хреста. Ми кожен день знаходимося на зв'язку з нашими колегами по цілому світі для того, щоб повернути Вам зв'язок з вашими рідними, який Ви втратили через війну чи природні катаклізми.

Процес є простим. Вам лише потрібно звернутися до нас за телефоном 221 228 035 (від четвертої до шостої години вечора) чи написати нам на електронну пошту ua.tracing@cervenykriz.eu

І ми з Вами обов'язково зв'яжимося, щоб заповнити невеличку анкету стосовно людини, яку ми будемо розшукувати.

RU text:

Ищите близкого человека, с которым потеряли контакт в связи с военными действиями в Украине?

Не можете с ним связаться уже более 14 дней?

Вы можете воспользоваться Службой розыска чешского Красного Креста. Мы находимся в постоянном контакте с нашими коллегами по всему миру, чтобы Вы

смогли найти своих родственников, связь с которыми потеряли из-за войны или природных катаклизмов.

Процесс очень простой, Вам необходимо всего лишь позвонить нам по телефону 221 228 035 (от 16:00 до 18:00) или же написать на электронную почту ua.tracing@cervenykriz.eu

И мы с Вами свяжемся для заполнения формуляра о человеке, которого мы будем разыскивать.

Datum vložení: 22. 6. 2022 7:31
Datum poslední aktualizace: 22. 6. 2022 7:33