Městský úřad Žatec
náměstí Svobody 1
438 01 Žatec
Pietní akt připomněl 81. výročí ukončení druhé světové války
Den 8. května si připomínáme jako Den vítězství, neboť toho dne v roce 1945 skončila druhá světová válka. Společně s tímto významným výročím si připomínáme i oběti, které se o konec války zasloužily. „Podobné dny je potřeba si neustále připomínat. Vzpomínky mají totiž léčivou sílu. Slavme proto dnešní den jako Den vítězství, na němž se Češi velkou měrou podíleli v reálném boji,“ okomentoval výročí starosta Žatce Radim Laibl.
Ve svém projevu také uvedl události, které se v té době odehrávaly přímo v Žatci. Zároveň vyjádřil přání, aby i nastupující mladá generace sdílela podobné postoje a vzala si z historie poučení. O potřebě předávání těchto hodnot mluvila ve svém projevu i Danuše Manová, předsedkyně žatecké organizace Československé obce legionářské.
U památníku na městském hřbitově i na Kruhovém náměstí položili věnce a uctili památku obětí druhé světové války nejen zástupci města, ale také armády a spolků. (tk)
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2026 9:42

