Vítá vás

město Žatec

Pietní akt připomněl 81. výročí ukončení druhé světové války

Pietní akt připomněl 81. výročí ukončení druhé světové války

Město Žatec připravilo na pátek 8. května vzpomínkovou akci k příležitosti 81. výročí osvobození od fašismu, a to ve spolupráci s žateckou vojenskou posádkou a Skautským střediskem Žatec.

Den 8. května si připomínáme jako Den vítězství, neboť toho dne v roce 1945 skončila druhá světová válka. Společně s tímto významným výročím si připomínáme i oběti, které se o konec války zasloužily. „Podobné dny je potřeba si neustále připomínat. Vzpomínky mají totiž léčivou sílu. Slavme proto dnešní den jako Den vítězství, na němž se Češi velkou měrou podíleli v reálném boji,“ okomentoval výročí starosta Žatce Radim Laibl.

Ve svém projevu také uvedl události, které se v té době odehrávaly přímo v Žatci. Zároveň vyjádřil přání, aby i nastupující mladá generace sdílela podobné postoje a vzala si z historie poučení. O potřebě předávání těchto hodnot mluvila ve svém projevu i Danuše Manová, předsedkyně žatecké organizace Československé obce legionářské.

U památníku na městském hřbitově i na Kruhovém náměstí položili věnce a uctili památku obětí druhé světové války nejen zástupci města, ale také armády a spolků. (tk)

Datum vložení: 9. 5. 2026 9:40
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2026 9:42
Autor: Tomáš Kassal

nahoru