Podzimní farmářská slavnost a soutěž o nejlepší jablečný výrobek

Podzimní farmářskou slavnost pořádá v sobotu 23. září město Žatec a Městské divadlo v Žatci na náměstí Svobody od 9 do 12 hodin. Farmářské trhy a doprovodný kulturní program doplní také soutěž o nejlepší jablečný výrobek.

Farmářské trhy„Nespecifikujeme, zda má jít o štrúdl, jablečný řez či něco jiného. Musí jít zkrátka o výrobek z jablek,“ popsala jednoduché zadání soutěže místostarostka Žatce Jana Nováková. Lidé, kteří se chtějí se svým kuchařským či cukrářským výrobkem zapojit do soutěže, musejí svůj výtvor odevzdat během dopoledne do stánku, v němž bude mít sídlo hodnotící porota. Ta ještě během slavnosti výrobky ohodnotí a vyhlásí vítěze.

Soutěž je zpestřením farmářských trhů, které se zaměří na prodej sezónního ovoce a zeleniny. Vedle jablek a dalšího ovoce si tak budou moci lidé kupovat třeba i dýně a další plodiny, které se aktuálně sklízejí.

Doprovodný program pomohou z jedné části vytvořit místní organizace a spolky, jako je hotelová škola, Chrám Chmele a Piva, Mateřské centrum Sedmikráska či Senior centrum. „Jeho členky se navíc chystají zapojit do soutěže se svými výrobky,“ doplnila místostarostka Jana Nováková.

Další část programu bude zaměřená na historii, a to jednak prostřednictvím dobové hudby, jednak díky stánkům s tradičními řemesly. O zpestření se postará také výstava zemědělské techniky, například traktůrky na ovládání byly při jarní slavnosti mezi dětmi velmi oblíbené.

Vytvořeno: 13. 9. 2017
Poslední aktualizace: 13. 9. 2017 13:59