Turistické informační centrum v termínu 23. 9. - 25. 9. 2019 uzavřeno - z důvodu stěhování do nových prostor

Předškoláci dostali na Mládí ceny za soutěž Tvoříme z odpadu 2019

Sedmikráska ŽatecDevět mateřských škol ze Žatce a okolí převzalo včera dopoledne ceny za své výtvarné výrobky v soutěži Tvoříme z odpadu 2019.

Předání cen proběhlo v rámci sportovního dopoledne na stadionu Mládí, které pořádá Chmelobrana Žatec ve spolupráci s Městským úřadem Žatec, Stavebním a vyvlastňovacím úřadem, životním prostředím, prevencí kriminality Městské policie Žatec, Domem dětí a mládeže Žatec a dalšími partnery. Akci sportovně - zábavného dopoledne finančně podpořilo i město Žatec. Zábavná akce se pořádala již poosmé.

Městský úřad Žatec, stavební a vyvlastňovací úřad, životní prostředí odměnil tři nejlepší výtvory a vedle toho udělil i šest zvláštních cen pro další mateřské školky. Práce byly také vystavené na ploše stadionu Mládí. Některé vybrané dětské práce zároveň zdobí kontejnery na tříděný odpad ve sběrném dvoře v Perči.

Sportovně - zábavné dopoledne ovšem nebylo jen o přebírání cen. Děti se v doprovodu svých učitelek hlavně bavily. Skákaly, běhaly a závodily nebo plnily různé úkoly. Některé byly opět na téma třídění odpadu, jiné byly zaměřené třeba na prevenci v dopravě: třeba když děti dostaly volanty a musely se správně chovat podle toho, jestli byla na semaforu zelená, oranžová či červená. Za svou snahu byly pochopitelně odměněné dalšími cenami.

Každoroční soutěž městského úřadu Tvoříme z odpadu probíhala na jaře a oficiálně skončila 3. června, do kdy mohly školky odevzdávat své práce. Ty musely odpovídat tématu, jímž bylo třídění odpadu – děti tak ve školkách malovaly, co patří do kontejnerů na sklo, plasty, papír a bílé sklo. Hlavním cílem soutěže byla snaha vést už nejmenší obyvatele města ke správnému třídění odpadů, k čemuž slouží i nový městský sběrný dvůr, otevřený letos v březnu.

Oceněné mateřské školy:

1. místo: ZŠ a MŠ Dvořákova, detašované pracoviště Petra Bezruče 2000.

2. místo: MŠ U Jezu, Podměstí, dílo třídy Koťátek.

3. místo: MŠ Fügnerova, dílo třídy Soviček.

Za účast v soutěži byly dále uděleny speciální ceny pro:

MŠ Otakara Březiny, MŠ Studentská, RC Sedmikráska, MŠ Speciální, MŠ Holedeč, ZŠ a MŠ Nové Sedlo. (kas)

Sedmikráska ŽatecSoutěžní obrázkyHry a soutěže pro děti

Vytvořeno: 11. 9. 2019
Poslední aktualizace: 11. 9. 2019 10:26