Z důvodu nemoci dnes 16.12.2019 MATRIKA NEÚŘADUJE. Omlouváme se za případné komplikace.

Ve dnech 23. - 27. 12. 2019 úřad zcela uzavřen.

Dne 31. 12. 2019 otevřeno do 13 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kanceláře Odboru místního hospodářství a majetku od 9. 12. 2019 sídlí v podkroví radnice

Rekonstrukce historické radnice pokračuje podle plánu

Opravovaná radniceRozsáhlá rekonstrukce historické budovy žatecké radnice pokračuje podle harmonogramu. Některé práce už jsou ukončené, jiné pokračují. Kompletní oprava by měla skončit v první polovině příštího roku, její délku ale může ovlivnit počasí.

To bude mít vliv především na elektroosmózu, což je moderní metoda pro vysoušení soklu, tedy spodní části fasády. Teprve po dokončení této části prací se bude dodělávat vnější omítka na spodní části budovy. „Technologické postupy jsou složitější. Každá vrstva fasády navíc potřebuje určitý čas, než se začne s další, na to vše má přitom vliv počasí. Proto nelze přesně říct, kdy bude fasáda kompletně dokončená,“ vysvětlila vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Část prací v celkové hodnotě 44,5 milionu korun už je ale po dokončení. Po modernizaci sociálních zařízení už mohou zaměstnanci i návštěvníci úřadu používat také výtah, který je nyní vyveze až do podkroví radnice. Zcela novým prvkem je i prosvětlení atria objektu, vestibul radnice osvětluje denní světlo. Dokončená je výměna všech vnějších oken. „V průběhu zimy dojde k výměně vnitřních oken, započnou práce na vitrážích v obřadní síni, jde o dílo manželů Kantových z Lubence,“ popsala další část prací K. Mazánková.

Vedle stavebních prací se v současné době připravuje také expozice, která zkrášlí radniční věž. „Plánujeme ji takovou, aby zaujala všechny věkové kategorie. Tématicky se bude zaměřovat především na samotnou radnici,“ prozradila vedoucí Odboru rozvoje města. Architekt, který připravuje radniční expozici, bude dělat i expozici v Mederově domě,což zaručuje, že se informace pro návštěvníky obou památek nebudou opakovat. Tomáš Kassal

Opravovaná radnice

Vytvořeno: 28. 11. 2019