Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Sběrové soboty v Žatci - vyhodnocení roku 2017, plán 2018

Typ: ostatní
velkoobjemové kontejnery - ilustrační fotoSystém sběrových sobot, při kterých mohou občané odkládat odpad do přistavených kontejnerů v blízkosti svého bydliště, bude v Žatci letos fungovat stejně jako v minulých letech. V roce 2017 se v rámci sběrových sobot odvezlo 279,5 tun směsného komunálního odpadu a přes 24 tun objemného odpadu, tedy podobné množství jako v roce 2016.

Přistavení kontejnerů na vybraná místa je službou pro obyvatele města, kteří tak nemusejí uskladněný odpad sami vyvážet do sběrného dvora, ale stačí jim například staré skříňky, židle i nefunkční elektrozařízení pěšky odnést na místo, jež není daleko od jejich bytu. Zároveň je to ale způsob, jak omezit vznik černých skládek. „Sběrové soboty mají význam hlavně v tom, že občané se mají možnost zbavit především "kusového" odpadu, který často odkládají ke kontejnerovým stáním, čímž se se zbytečně průběžně navyšují náklady na likvidaci. Má to mít i výchovný charakter, kdy se snažíme tímto způsobem trochu eliminovat vznik černých skládek. Lidem se dává neustále možnost, jak zákonně odložit odpad, aby to neměli docházkově daleko, aby měli před očima různá místa, kam věc odložit,“ vysvětlila vedoucí oddělení Životního prostředí Martina Donínová.

Zkušenosti minulých let ukazují, že nejvíce vytížený je vždy první termín sběrové soboty, který je na jaře, a třetí termín po letních prázdninách, a to jak ve městě Žatec, tak i v jeho místních částech.

Pro letošní rok je připravená jedna novinka v podobě dalšího místa, kde bude kontejner přistavený. „Na opakované žádosti občanů přibude navíc stanoviště velkokapacitního kontejneru na trase A, a to ve Svatováclavské ulici. Další žádost ze strany občanů v Kadaňské ulici jsme museli zamítnout z důvodu nevhodného umístění kontejneru s ohledem na narušení běžné dopravy na komunikaci,“ uvedla Světlana Janegová Tököliová, která má na žatecké radnici na starosti odpady.

Trasy a jednotlivá místa, kde jsou velkoobjemové kontejnery přistavené, najdou občané vytištěné na infocentru žatecké radnice nebo jsou ke stažení na internetových stránkách města (www.mesto-zatec.cz) v záložce odpadové hospodářství.

Termíny sběrových sobot pro rok 2018:

místní části (trasa C): 21. dubna 9. června 8. září 17. listopadu

město Žatec (trasy A a B): 28. dubna 16. června 15. září 24. listopadu

svozová trasa Asvozová trasa Bsvozová trasa C

velkoobjemové kontejnery - ilustrační foto


Vytvořeno: 9. 2. 2018
Poslední aktualizace: 9. 2. 2018 13:52
Autor: Tomáš Kassal