Vítá vás

město Žatec

Setkání s veřejností v ulici Podměstí

Setkání s veřejností v ulici Podměstí

Setkání s veřejností v ulici Podměstí uspořádalo vedení města minulý týden. Cílem setkání byla diskuse o budoucím využití volného prostoru mezi bytovými domy v této lokalitě. Město plánuje revitalizaci území, které bylo v minulosti hojně využíváno obyvateli všech věkových skupin.

Současná podoba prostoru se má proměnit v území s novým dětským hřištěm a víceúčelovým sportovištěm pro míčové hry. Návrh architekta, který byl zpracován v souladu s územním plánem i aktuálními potřebami obyvatel lokality, představil starosta města Radim Laibl.

Setkání se zúčastnilo přibližně čtyřicet zdejších obyvatel. Během téměř dvouhodinové diskuze zazněla řada podnětů a návrhů, například doplnění prvků pro seniory, pro venkovní cvičení, laviček či odpadkových košů. Diskutovalo se také o tom, zda by dětské a víceúčelové hřiště mělo být oploceno. Občané zároveň požadovali zachování přirozeně vzniklých pěších cest, které místní dlouhodobě využívají.

Příjemné setkání přineslo řadu cenných podnětů pro další přípravu projektu. Město plánuje v podobném formátu setkávání s občany pokračovat také v dalších lokalitách Žatce. (red)

Datum vložení: 7. 5. 2026 8:05
Datum poslední aktualizace: 7. 5. 2026 8:06
Autor: Tomáš Kassal

nahoru