Školáci ze ZŠ Komenského alej se bavili s novými kamarády z Číny

Foto: www.komenacek.czDva dny v Žatci a jeden v Praze strávili společně žáci ZŠ Komenského alej Žatec a základní školy z čínského města Hangzhou. Velkým přínosem bylo pro děti vzájemné poznávání, pro žatecké školáky pak navíc i využití angličtiny v praxi.

Devíti až dvanáctileté děti s učiteli navštívily Žatec 29. a 30. dubna. První den jsme návštěvu provedli po škole. Některým učitelům se povedlo čínské děti vtáhnout do různých aktivit a seznamovat se s našimi žáky. Našim žákům se velmi líbil stejnokroj čínské návštěvy a jim zase oblečení našich žáků.

K obědu  přichystali kuchařky ve školní jídelně kuřecí prsíčka na paprice s houskovými knedlíky. Bylo pozoruhodné sledovat, jak přistupují k jídlu, které nikdy nejedli a ještě k tomu za pomoci příborů, které měli v rukou také poprvé. Pomohli jim zástupci Inter-Culture Association Czech Republic, kteří celou akci zorganizovali.

V úterý 30. dubna 2019 jsme návštěvě ukázali naše město a seznámili je s jeho historií. Navštívili jsme Chrám chmele a piva a Chmelařské muzeum. Počasí se umoudřilo a celý den jsme zakončili na stadionu Mládí, kde proběhly hry a napínavé zápolení se smíšenými družstvy. Bylo zajímavé pozorovat, jak se žáci snaží domluvit a stanovit postup plnění úkolů.

V pátek 3. května jeli vybraní žatečtí žáci do Prahy doprovodit návštěvu z Číny do Technického muzea. Společně se vydali také na na oběd do čínské restaurace a pak zamířili na prohlídku staré Prahy. Děti si mezi sebou vyměnily malé dárky, ale také emailové adresy nebo telefonní čísla, aby mohly být se svým novým kamarádem v kontaktu. (zs)

Foto: www.komenacek.czFoto: www.komenacek.czFoto: www.komenacek.czFoto: www.komenacek.cz

Vytvořeno: 16. 5. 2019
Poslední aktualizace: 16. 5. 2019 08:38