Smuteční síň na hřbitově bude mít nový vstup

Schodiště ke smuteční síniNovou podobu získává vstup do smuteční síně městského hřbitova. Práce za milion korun začaly v červnu a definitivně budou hotové během srpna. Oprava vstupního prostoru do smuteční síně byla vyvolaná špatným stavem schodiště.

„S opravou schodiště jsme spojili další práce. Jednak se upravuje zeleň v prostoru před smuteční síní, bude vybudován i nový bezbariérový přístup, jednak jsme sjednotili dlažbu na chodníku před smuteční síní. Byla původně ze tří materiálů, nyní je tam dlažba z kamenných  kostek. Na vstupní schody se vrátí žulový obklad s protiskluznou povrchovou úpravou. Ta vypadá důstojně a zároveň dlouho vydrží. Součástí celkové ceny zhruba milionu korun je pak i nový mobiliář, tedy odpadkové koše a lavičky,“ popsala obsah rekonstrukce Gabriela Becková z Odboru rozvoje a majetku města.

Všechny práce skončí během srpna. Nyní se ještě čeká na nové vstupní dveře, které bude zdobit vitráž. Až budou osazené dveře, dokončí se povrchové úpravy schodiště.

Rekonstrukce probíhala za nepřerušeného provozu smuteční síně. Dělníci tak museli práce v době smutečních obřadů přerušit, což opravu trochu komplikovalo i prodloužilo. Hosté do smuteční síně dočasně vcházejí vstupem pro pozůstalé.

Schodiště ke smuteční síniDlažba a odpadkové koše před smuteční síní

Vytvořeno: 7. 8. 2018
Poslední aktualizace: 7. 8. 2018 11:00