Soutěž mladých barmanů v Žatci měla letos rekordní účast

Ilustrační fotoJedenáctý ročník soutěže mladých barmanů pod názvem Žatecký Cup se uskutečnil minulý týden v Chrámu chmele a piva v Žatci. Soutěž pořádá SOU a SOŠ SČMSD Žatec, tedy zdejší hotelová škola, za podpory města Žatec a pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

Do Žatce se sjelo na soutěž přes půl stovky mladých barmanů. „Letošního ročníku se zúčastnilo nejvíce soutěžících i nejvíce škol a institucí. Nově jsme mohli přivítat soutěžící z Poděbrad, Litoměřic, Tábora nebo z Havířova. Nejúspěšnější školou byla SHŠ Bukaschool Most, její žákyně Nicola Carajiová brala medaile ve všech soutěžních kategoriích,“ zhodnotila zajímavou a prestižní akci ředitelka pořádající žatecké školy Stanislava Sajdlová.

Žatecký Cup

Junior Mistr kávy 2019

1. Nicola Carajiová (Bukaschool Most), 2. Martina Terezie Bártová (HŠVP a OA Jeseník), 3. Ted Zahradil (kávovary.cz)

Junior Beer Competition