Turistické informační centrum od 26. 9. 2019 přesunuto do nových prostor, nám. Svobody čp. 149.

Stávka učitelů: v náhradních prostorách v divadle se sešlo čtyřicet dětí

Děti v divadleNáhradní prostory a program v Městském divadle Žatec využilo dnes čtyřicet dětí, jejichž základní školy byly uzavřené kvůli stávce učitelů. Péče o ně probíhala od rána v poklidu a bez komplikací. První děti přivezli rodiče do divadla v šest hodin ráno, poslední si budou vyzvedávat v 17 hodin.

Prostory a program ve spolupráci s divadlem zajistil Městský úřad Žatec, jehož pracovnice také společně se zaměstnanci divadla na děti dohlížely. Děti si mohly během dne malovat nebo hrát různé hry v šatnách divadla, kde se jinak připravují herci k představení. V hlavním sále se promítaly pohádky.

Vedle pití pro ně bylo připravené také ovoce – jablka, mandarinky a banány. K obědu měly děti to, co jim připravili rodiče s sebou, často šlo o řízky. Sníst si oběd mohly u stolků v prostorách divadelního baru. (kas)

Děti v divadleStávka

Vytvořeno: 6. 11. 2019