Z důvodu nemoci dnes 16.12.2019 MATRIKA NEÚŘADUJE. Omlouváme se za případné komplikace.

Ve dnech 23. - 27. 12. 2019 úřad zcela uzavřen.

Dne 31. 12. 2019 otevřeno do 13 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kanceláře Odboru místního hospodářství a majetku od 9. 12. 2019 sídlí v podkroví radnice

Teplárna prohrála soud o miliony

Žatecká teplárenskáKvůli prohranému soudnímu sporu čeká nejspíš Žateckou teplárenskou, městskou společnost, povinnost uhradit částku, která se může pohybovat kolem 12 milionů korun, bývalému dodavateli štěpky. Výrobu a dodávku tepla a teplé vody do město to ale nijak neomezí.

Nový právní zástupce firmy podal dovolání k Nejvyššímu soudu a čeká se na výsledek řízení. Teplárna již ale musí být připravena na to, že peníze bude nucena v příštím roce zaplatit.
Spor kvůli dodávkám štěpky se táhne už téměř deset let, původně se jednalo o náhradu škody ve výši 6,4 milionu korun. Vzhledem k délce sporu a rostoucímu penále se nakonec náhrada škody může vyšplhat na mnohem vyšší sumu. Dá se přitom spekulovat, zda by při jiném přístupu nebyla škoda menší nebo dokonce žádná: Teplárna je totiž trestána za to, že v minulosti neodebrala smluvené množství štěpky. Tu ale neodebírala i kvůli nízké kvalitě.
,,Uzavřená smlouva mezi teplárnou a dodavatelem byla pro společnost nevýhodná a dostupné argumenty a důkazy nebyly patřičně využity. Platba několika  milionů korun, která nyní teplárnu  může potkat, je nepříjemná, ale není likvidační. Je to ale v každém případě určitá komplikace. Peníze se daly využít jinak, například na údržbu či do modernizace teplárny nebo na mimořádnou větší splátku úvěrů, které máme, což nyní nebude možné,“ vysvětlil předseda představenstva Žatecké teplárenské Jaroslav Hladký. (kas)

Žatecká teplárenská

Vytvořeno: 29. 11. 2019