město Žatec
Královské město

Aktuálně

Zobrazeno 1-30 ze 77
Zvažované lokality pro stavbu haly

První veřejná debata o sportovní hale popisovala hlavně hledání lokality

Datum: 22. 1. 2020

První diskuzi s veřejností na téma plánované sportovní hale připravilo na pondělní večer vedení města Žatce. Šlo o vůbec první představení záměru, o kterém se bude dál diskutovat. Jednou z podstatných zpráv pro veřejnost bylo ujištění, že pro vedení města patří sportovní hala k prioritám.

Ilustrační foto

Městský úřad hledá referenta stavebního úřadu

Datum: 21. 1. 2020

Městský úřad Žatec vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou - referent stavebního úřadu.

Jaroslav Kubera

Černá vlajka na počest předsedy Senátu Jaroslava Kubery

Datum: 20. 1. 2020

Ve věku 72 let zemřel významný severočeský politik, dlouholetý primátor Teplic a od roku 2018 předseda Senátu Jaroslav Kubera. Na jeho počest je vyvěšena černá vlajka na budově Městského úřadu Žatec v ulici Obránců míru 295. Upřímnou soustrast rodině!

Ilustrační foto

Provozní doba kluziště

Datum: 20. 1. 2020

Kluziště před žateckou radnicí je volně přístupné každý den s výjimkou hodin, které už mají zamluvení pořadatelé různých akcí nebo školy. Provozní doba kluziště včetně hodin s trvale blokovanými hodinami bruslení a hokeje je zveřejněná na webu TSM Žatec a na dřevěné budce u kluziště, která slouží k přezouvání.

Tobogán

Týden v Žatci: Diskuze o sportovní hale, jednání zastupitelstva i akce pro děti

Datum: 20. 1. 2020

První veřejná prezentace záměru stavby sportovní haly proběhne dnes v podvečer ve Staré papírně. Ve čtvrtek proběhne první letošní jednání zastupitelstva. Z přehledu událostí vyplývá, že je připravena řada kulturních událostí, a to jak pro děti, tak pro dospělé.

Pozvánka

Setkání s veřejností na téma Sportovní hala

Datum: 15. 1. 2020

Město Žatec pořádá Setkání s veřejností na téma Sportovní hala. Setkání proběhne v pondělí 20. ledna v 18 hodin ve Staré papírně.

Ilustrační foto

Pozvánka na jednání zastupitelstva ve čtvrtek 23. ledna

Datum: 15. 1. 2020

První letošní jednání Zastupitelstva města Žatce se uskuteční ve čtvrtek 23. ledna v 17.30 hodin ve velkém zasedacím sále radnice.

Ilustrační foto

Městský úřad Žatec má nový web

Datum: 14. 1. 2020

Vážení občané, Městský úřad Žatec pro vás připravil nové webové stránky. Na základě doporučení provozovatele došlo k přechodu na novou verzi webu a nyní probíhají další úpravy.

Nemocnice Žatec

Žatec dostal 6 milionů pro nemocnici. Stane se podpora od kraje pravidlem?

Datum: 14. 1. 2020

Šest milionů korun dostalo město Žatec od Ústeckého kraje na podporu nemocnice. Peníze poslouží k rozvoji zdravotnického zařízení. Konkrétní využití bude teprve určené, ale nemocnice by je ráda využila například k rekonstrukci výtahů, nákupu operačního stolu nebo rekonstrukci koupelen na oddělení následné péče.

Králíček Jojo

Králíček Jojo natáčený i v Žatci má šest šancí na Oscara

Datum: 14. 1. 2020

Celkem čtyři nominace na prestižního filmového Oscara získal film Králíček Jojo, který se z velké části natáčel v červnu a červenci 2018 i v Žatci. Do kin šel snímek režiséra Taiky Waititiho loni, vyhlášení Oscarů proběhne v únoru.

Ilustrační foto

V sobotu proběhlo v Křížově vile první letošní vítání občánků

Datum: 13. 1. 2020

První letošní vítání nových žateckých občánků proběhlo v sobotu v Křížově vile. Pozvánku dostaly tři desítky rodin, dalších třicet dětí zvou matrikářky na Slavnostní vítání do života tuto sobotu 18. ledna.

Letáček půjčky

Rekordní počet žádostí o Kotlíkové dotace ze Žatce

Datum: 10. 1. 2020

V předchozích třech vlnách požádalo v Žatci o Kotlíkovou dotaci celkem 43 lidí. V poslední čtvrté vlně si loni podalo žádost 61 majitelů, kteří díky dotaci chtějí mít modernější kotel pro vytápění svého domu. Z nich 31 zároveň žádá prostřednictvím města o kotlíkovou půjčku, což by v ideálním případě vyneslo zhruba šest milionů korun na investice do životního prostředí v Žatci.

Ilustrační foto

Loňská úroda chmele byla čtvrtá nejvyšší za posledních patnáct let

Datum: 9. 1. 2020

Navzdory výkyvům počasí byla loňská úroda chmele velmi dobrá. Podle údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) bylo pěstiteli chmele v tuzemsku sklizeno 7 145 t suchého chmele.

Oživení Hoštálkova náměstí

Žatec prostavěl v roce 2019 desítky milionů korun

Datum: 8. 1. 2020

Více než 100 milionů korun vložilo město Žatec v roce 2019 do investic a oprav veřejných komunikací, budov či prostranství. Část z těchto akcí se bude dokončovat v roce 2020. Další investice ještě nebyly zahájeny, přestože původně se měly provést či alespoň s nimi začít.

Ilustrační foto

Novinky na kluzišti: středa pro volnější tempo, sobota pro děti

Datum: 3. 1. 2020

Na veřejném kluzišti před radnicí platí dvě menší změny. Středeční večery od 20 hodiny jsou vyhrazené pro bruslení těch, kdo mají raději volnější tempo. Sobotní ráno od 8 hodin pak bude patřit hokeji pro větší děti, které se tak nebudou muset dělit o plochu s malými dětmi a rodiči – ti hrají hokej i nadále v neděli od 8 hodin.

Digitalizace TV vysílání

Pozor na konec televizního signálu DVB-T!

Datum: 2. 1. 2020

Konec televizního vysílání ve starém standardu se dotkne na začátku roku 2020 obyvatel, kteří přijímají signál z televizních signálů Buková a Jedlové hora na Ústecku, Krašov na Plzeňsku či Klínovec na Karlovarsku.

Ilustrační foto

Odstrojené vánoční stromky k popelnicím! Odvoz bude zdarma

Datum: 27. 12. 2019

Vánoční stromky se budou svážet jednou týdně od 2. ledna do 31. ledna. Budou se svážet jen ty stromky, které budou odložené vedle nádob na směsný komunální odpad. Den svozu bude teprve určen, podle předběžných informací půjde o pondělí nebo středu. (kas)

Den otevřených dveří JSDH Žatec

Poděkování městu Žatec

Datum: 21. 12. 2019

Vážení spoluobčané,
touto cestou bych chtěl velice poděkovat vedení města Žatec za poskytnutou finanční částku pro ostatní organizace za rok 2019, která pomohla při činnostech a nákupu prostředků pro Sbor dobrovolných hasičů města Žatec SH ČMS.

Ilustrační foto

O významných změnách územního plánu se bude jednat znovu

Datum: 17. 12. 2019

Čtyři významné změny Územního plánu Žatec projednávali zastupitelé města na své prosincové schůzi, ani jednu ale neschválili. V případě pozemků pro sportovní halu a parkoviště pod hradbami nebylo přijaté vůbec žádné usnesení. Hned na příštím jednání se proto oběma problémy budou zastupitelé zabývat znovu.

Ilustrační foto

Kluziště před radnicí je otevřené!

Datum: 17. 12. 2019

Technická správa města Žatce právě zahájila provoz kluziště na náměstí Svobody před radnicí. Provozní doba a podmínky jsou stejné jako v minulých letech, za vstup na ledovou plochu se neplatí žádné vstupné.

Ilustrační foto

Návrh investičního plánu města na rok 2020

Datum: 17. 12. 2019

Se zahájením řady investičních akcí, ale i projektovou přípravou dalších budoucích staveb počítá investiční plán města Žatec pro rok 2020. Návrh investičního plánu schválilo zastupitelstva města minulý týden jednohlasně.

Ilustrační foto

Zastupitelé schválili rozpočet, o sportovní hale a koupi kulturního domu budou ještě jednat

Datum: 13. 12. 2019

Letošní desáté jednání žateckých zastupitelů, které se uskutečnilo včera večer, se zabývalo celou řadou zásadních témat pro další rozvoj města. Zastupitelé především schválili rozpočet města na rok 2020 ve výši 512 milionů korun a také návrh investičního plánu. Místostarostu Jaroslava Špičku znovu zvolili do dozorčí rady Nemocnice Žatec, o. p. s., kterému končilo funkční období.

Zastupitelská procházka

Procházková trasa kolem hradeb dostává přesnější podobu

Datum: 12. 12. 2019

Vytvoření Hradebního okruhu, tedy pěší cesty v prostoru podél hradeb kolem celého historického centra, připravuje město Žatec. Konkrétní řešení navrhuje připravovaná studie, s jejímž konceptem  se mohli seznámit zastupitelé města i veřejnost na setkání se zpracovateli ve Staré papírně.

Aňa Geislerová - foto Česká televize

Česká televize v Žatci natáčí záběry do seriálu Božena Němcová

Datum: 10. 12. 2019

Záběry pro televizní minisérii s názvem Božena Němcová natáčí v těchto dnech v centru Žatce Česká televize.

Jaromír Donát, Šárka Plevková, Jaroslav Špička

Střední škola předala městu šest hmyzích domečků

Datum: 5. 12. 2019

Šest hmyzích domečků vyrobili během podzimu žáci prvního ročníku Střední průmyslové školy elektrotechnické v Žatci. Včera dopoledne předali učitelé a žáci školy výrobky zástupcům města.

Kavárna s duší

Kamarád-LORM otevřel v centru Kavárnu s duší

Datum: 4. 12. 2019

Výborná káva a chutné zákusky. Přes poledne i polévka či salát. A večer? K dobrotám jako bonus ještě výhled na luxusně nasvícené žatecké náměstí. To vše nabízí nová útulná Kavárna s duší, již na začátku prosince otevřela městská organizace Kamarád-LORM.

Michaela Hrubá a Miroslav Řebíček

Gymnázium se stalo Fakultní školou, navazuje na skvělou tradici

Datum: 3. 12. 2019

Gymnázium Žatec jako třetí v kraji získalo od Filozofické fakulty UJEP v Ústí nad Labem prestižní ocenění Fakultní škola. Stalo se tak v rámci slavnostního večera minulý pátek, kdy gymnázium v rámci setkání bývalých i současných pedagogů zároveň pokřtilo svůj almanach Ad Astrum, který mapuje aktivity školy v posledních letech.

Žatecká teplárenská

Teplárna prohrála soud o miliony

Datum: 29. 11. 2019

Kvůli prohranému soudnímu sporu čeká nejspíš Žateckou teplárenskou, městskou společnost, povinnost uhradit částku, která se může pohybovat kolem 12 milionů korun, bývalému dodavateli štěpky. Výrobu a dodávku tepla a teplé vody do město to ale nijak neomezí.

Seminář ve Staré papírně

O nás bez nás? To nefunguje. Ukázal to i seminář o komunikaci mezi lidmi

Datum: 28. 11. 2019

Přesnou spolupráci města Žatec a vládní Agentury pro sociální začleňování (ASZ) popíše připravovaný strategický plán. Z něj vyplynou konkrétní kroky a projekty, které budou pomáhat různým skupinám obyvatel v Žatci. Jednu konkrétní pomoc už ale ASZ Žatci nabídla: její odborníci připravili 21. listopadu ve Staré papírně seminář zaměřený na komunikaci a participaci.

Opravovaná radnice

Rekonstrukce historické radnice pokračuje podle plánu

Datum: 28. 11. 2019

Rozsáhlá rekonstrukce historické budovy žatecké radnice pokračuje podle harmonogramu. Některé práce už jsou ukončené, jiné pokračují. Kompletní oprava by měla skončit v první polovině příštího roku, její délku ale může ovlivnit počasí.

Zobrazeno 1-30 ze 77

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kontakty

Městský úřad Žatec             detašované pracoviště

náměstí Svobody 1                        Obránců míru 295
438 24 Žatec                                           438 24 Žatec

tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace

Městský úřad Žatec (radnice)
nám. Svobody 1,
CZ - 438 24 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz