Výtah v budově radnice od 10. 6. 2019 mimo provoz

Ve středu setkání s informacemi o oblíbených kurzech pro seniory

Komunitní plánI na letošní rok připravilo Vzdělávací centrum Podkrušnohoří v rámci dvou projektů různé kurzy pro seniory, kteří se chtějí neustále vzdělávat, procvičovat paměť a poznávat nové věci.

Prvním z nich je Vzdělávání třetího věku 2019, jehož součástí jsou opět oblíbené kurzy cizích jazyků, anglický či německý. Dále se mohou účastníci těšit na lekce Základů výpočetní techniky, kde získají znalosti z oblasti počítačů a internetu. Úspěšným a žádaným kurzem, který probíhal v loňském a předloňském roce, budou i nyní Regionální dějiny a kulturní památky Žatce. Náplní tohoto kurzu bude povídání o historii našeho města a v plánu jsou i výlety po Žatci a okolí.

Druhým projektem je Péče o duševní a fyzické zdraví seniorů 2019. I zde si mohou účastníci vybrat z několika zajímavých seminářů – v rámci Tréninku paměti a kognitivních funkcí (základní či pokračovací kurz) si mohou prakticky trénovat a stimulovat různé funkce mozku se zaměřením na krátkodobou, střednědobou a dlouhodobou paměť, koncentraci, pozornost apod. V rámci lekcí Cvičíme pro zdraví si vyzkouší různé relaxační a uvolňovací cviky přizpůsobené jejich aktuální kondici. A náplní kurzu Rukodělných činností bude například malování horkým voskem (enkaustika), tvořivé práce s textilem, pletení z papíru, drátkování či decoupage - dle zájmu seniorů.

Oba projekty jsou spolufinancovány městem Žatec v rámci Komunitního plánu.

Informační schůzka, kdy budou zájemci podrobně seznámeni s obsahem kurzů a budou se moci zapsat do jednotlivých kurzů, proběhne v měsíci červnu ve středu 12. 6. 2019 od 13:30 hodin v sídle Vzdělávacího centra Podkrušnohoří, Masarykova 745, Žatec (1. patro). Je možné se přihlásit i do více kurzů. Pro bližší informace volejte na tel. číslo: 723 517 906 (p. Hodanová). Veronika Štábová

Komunitní plán

Vytvořeno: 11. 6. 2019