Zastupitelé podpořili žádost nemocnice o dotaci na stovku milionů korun

radnice

Téměř čtyřicet bodů měl včerejší program žateckých zastupitelů, kteří mimo jiné schválili několik usnesení, jež mají zajistit financování nových investic.

Dvě usnesení se týkala Nemocnice Žatec. Zastupitelstvo schválilo žádost o příspěvek z Fondu Ústeckého kraje, díky kterému by nemocnice mohla získat 18 milionů korun, jež by podpořily investice do vylepšení úseku následné péče. Schválený pověřovací akt k poskytování služeb pak znamená, že žatecká nemocnice má šanci na získání zhruba stovky milionů na modernizaci přístrojového vybavení z výzvy IROP. Jako jediné z Ústeckého a Libereckého kraje se jí podařilo úspěšně podat žádost o dotaci.

Přímo město Žatec požádá o dvě dotace, jedna bude na rekonstrukci loděnice (vzhledem k převisu žádostí ale zatím bude asi v zásobníku projektů čekat, zda uspěje), druhá na dosázení hruškové aleje podél silnice na Holedeč.

Schválené rozpočtové opatření pak umožní nejspíše už v červenci zahájit budování odpočinkové zóny v sousedství Domu s pečovatelskou službou v ulici Písečná.

Důležitá je rovněž obecně závazná vyhláška, díky níž bude možné v červenci vyhlásit ve městě plošnou deratizaci a výrazně tak snížit počet přemnožených hlodavců v Žatci.

Pro pořádek v ulicích bude důležité také častější vyvážení plastového a papírového odpadu z lokalit, které jsou v tomto směru nejvíc zatížené.

V souvislosti s problematikou HP-Pelzer město posoudí možnost, zda je možné podat na společnost správní žalobu za porušování předpisů souvisejících s neoprávněným užíváním nepovolených staveb. (kas)

Datum vložení: 28. 5. 2021 16:31
Datum poslední aktualizace: 28. 5. 2021 16:32