Zastupitelé projednali forenzní audit Žatecké teplárenské

Městská teplárnaForenzní audit Žatecké teplárenské, a. s., (ŽT) byl nejdéle projednávaným bodem pondělního jednání Zastupitelstva města Žatec. Zpráva společnosti Ernst & Young, která je zveřejněná na webu města v materiálech zastupitelstva, obsahuje několik výhrad a upozornění na nedostatky k činnosti ŽT v letech 2013 až 2016.

Rada města Žatce projednala forenzní audit ŽT na svém jednání 6. listopadu a přijala usnesení, v němž doporučuje představenstvu ŽT, aby v rámci svých kompetencí přijalo odpovídající opatření. Představenstvo ŽT se tím bude zabývat na svém jednání na začátku prosince.

Zastupitelstvo města Žatce forenzní audit projednávalo v pondělí. Během tříhodinové rozpravy se ohledně zprávy rozvinula rozsáhlá diskuze. Některé názory zdůrazňovaly nedostatky, na něž forenzní audit upozornil. Jiné hlasy zase zpochybnily závěry forenzního auditu, neboť jsou v něm podle nich chyby. Podrobné vyjádření se svými výhradami například připravuje ČVUT Praha, které pro ŽT zpracovalo před čtyřmi lety Studii ekologizace uhelných kotlů. „Legitimní způsob je reklamace některých částí auditu,“ potvrdila starostka Zdeňka Hamousová, že závěry se mohou ještě měnit.

Městská teplárna

Vytvořeno: 14. 11. 2017