Žatec si pořídí na odpad podzemní kontejnery i "chytré" koše do centra

Podzemní a polopodzemní kontejnery na tříděný odpad mají být už příští rok v ulicích Žatce. Město hodlá díky dotaci ze SFŽP nakoupit sedm podzemních a tři polopodzemní kontejnery.

Vedle toho bude součástí projektu také nákup stovek běžných kontejnerů na tříděný odpad a jedenáct inteligentních odpadkových košů do centra města. „Mají je například v Karlových Varech. Koš odpadky nejprve sám lisuje, když je plný, tak přivolá obsluhu k vysypání,“ popsala novinku starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Podzemní kontejnery budou především v centru města, což prospěje vzhledu historického centra – částečně skryté nádoby na odpad nebudou kazit vzhled zdejších památek. „Jedno hnízdo podzemních kontejnerů bychom chtěli vybudovat ještě letos, abychom vyzkoušeli, co všechno obnáší jejich provoz. Jde například o obsluhu, dopravní omezení a podobně. Jinak se mají budovat příští rok,“ dodala starostka.

Polopodzemní kontejnery mají být na sídlištích na jihu města. Moderní skryté kontejnery mají především tu výhodu, že jedno hnízdo má velikost devíti běžných kontejnerům takže se nemusí vyvážet tak často. Navíc se do nich odpady lépe vyhazují.

Investice do kontejnerů na odpad má stát celkem přes 9,5 milionu korun.

Vytvořeno: 11. 8. 2017
Poslední aktualizace: 11. 8. 2017 10:11