Žatecká firma plánuje parkoviště v areálu bývalé kotelny

Bývalá kotelna v Podměstí

Žatecká společnost Top World Cars kupuje od města pozemky pod bývalou mazutovou kotelnou v Podměstí. Zaplatí za ně 2,5 milionu korun a v areálu vybuduje desítky parkovacích míst, která budou moci využívat i lidé z okolí. Prodej schválili zastupitelé města minulý týden.

Firma už dříve koupila samotnou budovu bývalé kotelny, nyní k nim od města přikoupila i pozemky pod kotelnou. Nyní plánuje areál využívat jako parkoviště, auta by mohla stát venku i uvnitř bývalé kotelny. Vzniknout má kolem čtyř desítek parkovacích míst. I když se dá počítat s tím, že parkování pro veřejnost bude placené, firma očekává zájem od majitelů aut v okolí. Například majitelé dražších vozů by tuto možnost uvítali. A když přesunou svá auta od okolních paneláků, bude kolem nich víc míst pro ostatní nájemníky. Firma zároveň počítá s tím, že část parkování využije pro své zákazníky, kteří zatím parkují u silnice v Plzeňské ulici.

Prodej pozemků firmě umožní společnosti Top World Cars lépe pečovat o celý areál. Úklidové práce už firma udělala, ale různí vandalové tam dál vnikají, objekt je nebezpečný. Dokud ale firmě nepatří i pozemky, nemůže zahájit kompletní obnovu areálu. „Bezdomovci tam nechávají odpadky. Proto bychom rádi, aby se situace co nejrychleji vyřešila. Je v zájmu našem i města, aby se tam vybudovalo parkoviště. Chceme slíbit, že budeme spolupracovat se zástupci města, aby vše odpovídalo revitalizovanému okolí,“ žádala zastupitele Veronika Tvrdá za vedení společnosti.

Zastupitelé nakonec po delší diskuzi prodej schválili. Důležitým argumentem pro ně bylo jednak vytvoření desítek nových parkovacích míst, jednak odstranění ruiny kotelny ze sídliště v Podměstí. Tomáš Kassal

Datum vložení: 9. 10. 2020 10:25
Datum poslední aktualizace: 9. 10. 2020 10:27