Turistické informační centrum v termínu 23. 9. - 25. 9. 2019 uzavřeno - z důvodu stěhování do nových prostor

Žatecký pivovar získal uznání odborníků i návštěvníků Dočesné

Ilustrační fotoKde se pěstuje chmel, tam se vaří dobré pivo. A tam také pivo nejvíc chutná. To vše potvrdily degustační soutěže v průběhu letošní Dočesné. Chmelařský institut Žatec pořádal tradiční odborné hodnocení, pořadatelé Dočesné soutěž návštěvníků o nejlepší pivovar. V obou soutěžích se výrazně prosadil domácí Žatecký pivovar.

V SMS hlasování návštěvníků, kterého se zúčastnily řádově tisíce lidí, již navštívily Dočesnou, vyhrál Žatecký pivovar soutěž velkých pivovarů. Mezi menšími výrobci piva dostal nejvíc hlasů Minipivovar Millenium z Ústí nad Labem. Celkem bylo možné vybírat mezi 54 pivovary.

Prestižní zvuk má tradiční dvoudenní degustace Chmelařského institutu Žatec. Letos v ní hodnotilo piva 223 degustujících, kteří porovnávali 151 přihlášených vzorků z 28 pivovarů. Žatecký pivovar získal dvě medailová umístění: Baronka byla druhá mezi světlými ležáky a Žatec Dark byl třetí mezi silnými tmavými pivy.

Piva se hodnotila ve 12 různých kategoricích. K nejúspěšnějším pivovarům patřil Tradiční pivovar v Rakovníku, Holba, Svijany či Nymburk. (kas)

Ilustrační foto

Vytvořeno: 8. 9. 2019