Žatečtí rodáci v Německu

RadniceV německém Georgensgmündu se o posledním víkendu sešli rodáci města Žatce žijící v Německu. Přivítali mezi sebou hosty - senátorku a starostku Žatce Zdeňku Hamousovou a předsedu Spolku rodáků a přátel města Žatce Petra Šimáčka.

„Přátelské styky s žateckými rodáky a jejich rodinami se podařilo navázat Žatečanovi Otokaru Löblovi žijícímu ve Frankfurtu a tento vztah trvá již 17 let,“ uvedl Petr Šimáček. I díky návštěvám představitelů města na těchto setkáních se daří vztahy rozvíjet a přispívat i k vzájemné turistice. „Byla jsem potěšena velkým zájmem o naše město, což zaznívalo nejen z úst rodilých Žatečanů, ale také od jejich dětí a vnuků. Nestačili jsme odpovídat na dotazy o současném dění v Žatci, vstupu města do UNESCO, prosperitě i jeho budoucnosti,“ řekla senátorka a starostka Žatce Zdeňka Hamousová. „Ráda jsem přítomné pozvala k návštěvě Žatce a přiblížila některé pamětihodnosti města,“ dodala.

Mezi zajímavosti patří, že se k jídlu podávalo typické knedlo – vepřo – zelo, protože na setkání přivezla žatecká delegace i české knedlíky, což přítomní přivítali s radostí. Starostka Zdeňka Hamousová také přivezla ukázat nový kalendář města na rok 2019, který ukazuje Žatec v proměnách času.

Zdeňka Hamousová představuje nový městský kalendářRadnice

Vytvořeno: 8. 11. 2018
Poslední aktualizace: 8. 11. 2018 10:30