Ve dnech 23. - 27. 12. 2019 úřad zcela uzavřen.

Dne 31. 12. 2019 otevřeno do 13 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kanceláře Odboru místního hospodářství a majetku od 9. 12. 2019 sídlí v podkroví radnice

Žatečtí studenti diskutovali s americkým velvyslancem

Americký velvyslanec v divadleVelvyslanec USA v Česku Stephen King včera přijel do Žatce, kde nejprve navštívil OA a SOŠZE Žatec. Poté se v divadle setkal při debatě o vzdělávání se studenty OA a SOŠZE a Gymnázia Žatec, když jej nejprve přivítala starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Amerického velvyslance starostka na úvod překvapila informací o stáří žateckého divadla, které bylo postavené dříve než Národní divadlo v Praze. Poté se S. King pozdravil se studenty, kteří zaplnili celé hlediště.

Na úvod řekl, že sám v minulosti pracoval jako učitel a ředitel školy. Připomněl stoleté přátelství obou zemí i řadu výročí, které si Česko v poslední době připomínalo, včetně 30 let od Sametové revoluce. „Vaši rodiče a prarodiče poznali, že demokracii můžeme lehce ztratit a že svoboda není samozřejmost. Jednou z nejdůležitějších svobod je možnost cestovat. Tento týden si připomínáme Mezinárodní týden vzdělávání a ke vzdělávání nabízí Spojené státy mnoho příležitostí,“ pozval velvyslanec žatecké studenty ke studii v USA.

Poté už dostali příležitost k výměně názorů i sami studenti. (kas)

Americký velvyslanec v divadle

Vytvořeno: 22. 11. 2019