Aktuálně - Advent v Žatci odstartuje v neděli 27. listopadu

Advent v Žatci odstartuje v neděli 27. listopadu

Tradiční Advent v Žatci nabídne návštěvníkům v centru města kulturní program během čtyř předvánočních nedělí. Advent začne rozsvícením vánočního stromu 27. listopadu.

První adventní neděle nabídne odpoledne vystoupení Děti svému městu, vánoční trhy či chaloupku pro tvoření. Program vyvrcholí v 18 hodin rozsvícením vánočnímu stromu, jemuž požehná otec Vilém z farnosti Liběšice.

Originální program se pak připravuje i pro každou další neděli, kdy bude vždy zajištěné občerstvení pro návštěvníky, stánkový prodej či koncerty. Vedle hudebních či pěveckých vystoupení se počítá také s akcemi pro děti. Pro část kulturního programu se bude případně bude moci využít i kluziště, s jehož otevřením na náměstí Svobody se počítá v průběhu prosince.

Přípravy konkrétního programu pro jednotlivé adventní neděle se dokončuje v těchto dnech. Součástí Adventu v Žatci má být také obvyklá nadílka od Mikuláše, která se připravuje na pondělí 5. prosince. (kas)

Datum vložení: 2. 11. 2022 8:38
Datum poslední aktualizace: 2. 11. 2022 8:40