Aktuálně - Barevný Žatec 2024: Město zve ke spolupráci všechny komunity, jež tu trvale žijí

Město Žatec připravuje na sobotu 25. května druhý ročník kulturní a společenské události s názvem Barevný Žatec.

Organizátoři nabízejí spolupráci na pořádání všem zástupcům cizích států, již v Žatci trvale žijí. Může se jednat o zapojení do přípravy kulturního programu nebo o vlastní stánek například s národními pokrmy.

V Žatci trvale žijí lidé desítek národností, loni poprvé se všichni setkali při události Barevný Žatec na náměstí Svobody. Úspěšnou akci letos město opakuje a opět nabízí spolupráci zástupcům všech komunit, které v Žatci trvale žijí.

Cílem je vytvořit společný program, v němž by byly zastoupeny jednotlivé národnosti, které by představily svou kulturu, zvyky, ale třeba i tradiční kuchyni. Setkání může ukázat, jak a čím se vzájemně obohatit nebo inspirovat.

Chcete se zapojit a podílet se na přípravě či samotné organizaci setkání? Pak kontaktujte, prosím, Simonu Schellovou, e-mail  schellova@mesto-zatec.cz, telefon 415736125. (red)

Datum vložení: 27. 2. 2024 8:30
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2024 8:34